Відділ теорії та методології бібліотечної справи

Виставка «Інформаційне обслуговування в електронному середовищі: сучасні тенденції розвитку»

Дата події: 
Четвер, Березень 29, 2018 до Понеділок, Квітень 30, 2018

Тематична виставка «Інформаційне обслуговування в електронному середовищі: сучасні тенденції розвитку»

Запрошуємо на тренінг «Азбука проектної діяльності: теорія та практика»

13 червня 2017 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться тренінг «Азбука проектної діяльності: теорія та практика», який проведе Олена Башун – науковець, бібліотекознавець, кандидат педагогічних наук, випусковий редактор журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

Відбувся круглий стіл «Права людини – цінність сучасного суспільства»

XI Всеукраїнський фестиваль науки в НБУВ розпочався з круглого столу Київської МАН «Права людини – цінність сучасного суспільства» в рамках церемонії оголошення результатів та нагородження учасників міського учнівського конкурсу «Омбудсмен». 

Відбувся щорічний семінар для керівників бібліотек наукових установ НАН України

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся семінар для працівників бібліотек наукових установ НАН України «Роль та завдання бібліотек наукових установ у формуванні інформаційного простору та суспільства знань», під час якого було проаналізовано реалії, в яких функціонують ці бібілотеки, окреслено основні завдання збереження і підвищення їх ролі в інформаційному середовищі, запропоновано нові можливості і сервіси для удосконалення інформаційно-бібліотечного облсуговуання науковців.

Проектна діяльність бібліотек як інструмент інноваційного розвитку

В умовах недофінансування НБУВ її працівники шукають альтернативні можливості. Дієвий спосіб – генерування інноваційних ідей і викладення їх у проектах для отримання грантів. Про те, як робити це найефективніше розповіла головний редактор журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика» Олена Башун.

Інноваційні ідеї юних науковців: від народження до реалізації

8 грудня  в Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського  на чергове засідання клубу «Інтелект майбутнього» завітав Андрій Бегунов, головний організатор в Україні хакатону NASA «SpaceApps Challenge», який був покликаний привернути увагу «світлих розумів» з України до аерокосмічної тематики.

Запрошуємо на лекцію «Новий космос та інновації»

8 грудня 2016 року о 16.00 у рамках засідання клубу «Інтелект майбутнього» відбудеться лекція «Новий космос та інновації», яку прочитає директор з інформаційних технологій Першого Українського Міжнародного Банку Андрій Бегунов.

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського підписала угоду про співробітництво з Київською Малою академією наук учнівської молоді

У рамках заходів Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Формування національного інформаційного простору», яка днями завершила свою роботу в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, відбулася знакова подія – презентація нещодавно започаткованого в НБУВ проекту підтримки обдарованої учнівської молоді та виховання майбутніх наукових кадрів – «Юні науковці – агенти позитивних змін в Україні» та підписання угоди про співробітництво між Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського та Київською Малою академією наук учнівської молоді.

Міжнародне співробітництво – важлива умова розвитку бібліотек України

Нещодавно в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Міжнародна діяльність бібліотек як складова європейського вибору держави», участь у якій взяла старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Галина Солоіденко.

Схвалено до друку рукописи наукових праць Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського

На засіданні вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського схвалено до друку ряд рукописів, що репрезентують результати наукових досліджень фахівців бібліотеки.

Сторінки