Проектна діяльність бібліотек як інструмент інноваційного розвитку

Поділитися: 

Працівники Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в рамках програми підвищення кваліфікації прослухали лекцію «Проектна діяльність бібліотек в Україні та за кордоном. Фандрейзинг», яку прочитала канд. пед. наук, головний редактор журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика» Олена Башун.

Олена Башун – український бібліотекознавець, закінчила Харківський державний інститут культури, до 2010 року працювала заступником директора Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки. У 2010–2014 роках – менеджер тренінгових центрів Міжнародної Ради наукових досліджень і обмінів та програми «Бібліоміст». Стажувалася в Румунії, США, Фінляндії, Монголії, Болгарії, Німеччині. Фулбрайтівський стипендіат (США).

Олена Башун розповіла присутнім про значення інновацій та інноваційної діяльності в стимулюванні розвитку бібліотек через змістовне, структурно-організаційне оновлення та технологічну модернізацію бібліотечних процесів, а також позитивні зміни у професійній свідомості. Вона висвітлила основні етапи інноваційної діяльності, наголосивши на особливій ролі керівника бібліотеки у запровадженні інновацій.

Пані Олена зазначила, що будь-яка інновація починається з ідеї, реалізувати яку можна завдяки проектній діяльності. Однак, за її словами, для бібліотекаря, який не має відповідного досвіду, написання проекту – завдання не з простих.

З огляду на це, пані Олено детально ознайомила присутніх з основними етапами роботи над проектом і надала професійні поради щодо постановки проблеми, формулювання мети, написання окремих складових проекту, а також розрахунку бюджету проекту, оцінки та звітності.

Фахівців НБУВ дуже цікавили питання, пов’язані з пошуком додаткових джерел фінансування та інших ресурсів (кадрів, устаткування, книжок, програмного забезпечення), необхідних для розвитку бібліотеки. Навівши найбільш цікаві приклади фандрейзингової діяльності зарубіжних бібліотек, Олена Башун люб’язно поділилася власними міркування, що базуються на багаторічному досвіді, щодо пошуку потенційних джерел фінансування, обґрунтування потреби в коштах, формування, підтримку і розвиток зв'язків з донорами, формування лояльної до бібліотеки громадської думки.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: