Відбувся круглий стіл «Права людини – цінність сучасного суспільства»

Поділитися: 

XI Всеукраїнський фестиваль науки в НБУВ розпочався з круглого столу Київської МАН «Права людини – цінність сучасного суспільства» в рамках церемонії оголошення результатів та нагородження учасників міського учнівського конкурсу «Омбудсмен».

З вітальним словом до учнів МАН звернулася Ольга Василенко, директор Інституту бібліотекознавства НБУВ, канд. іст. наук, наголосивши, що майбутні позитивні зміни в Україні залежать від нових ідей та ґрунтовних знань юних дослідників.

Екс-член Венеційської комісії, канд. юрид. наук Марина Ставнійчук у своєму виступі закликала молодь використовувати в своїх наукових дослідженнях першоджерела, а не лише інтернет-ресурси і зауважила, що свого часу активно користувалась бібліотечними фондами НБУВ для написання своєї дипломної роботи та кандидатської дисертації.

Під час круглого столу прозвучали доповіді учнів МАН на теми «Релігійна толерантність», «Свобода віросповідання як елемент демократичних свобод», «Учнівське самоврядування має стати доказом того, що діти є рівноправними суб’єктами шкільної громади». Також юні дослідники презентували свої відео проекти: «Свобода слова – це моя незалежність», «Толерантність», «Демократична партія "Реальне майбутнє"», «Вплив інформаційного простору на розвиток сучасної дитини».

Загалом тематика учнівських доповідей, як зазначила завідувач відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН Тетяна Кот, зачіпає такі аспекти, на які дорослі не зважають. Це підтвердило й жваве обговорення презентованих проектів учасниками круглого столу, під час якого учні ставили нові запитання, окреслювали напрями майбутніх досліджень та розглядали можливості їх впровадження в життя.

Марина Ставнійчук відзначила, що дуже актуальною є тема «Свобода слова», адже в Україні до останнього часу, і особливо в умовах  гібридної війни, не вироблена інформаційна стратегія.

На завершення Круглого столу відбулась церемонія нагородження учасників учнівського круглого столу «Омбудсмен».

 

Анна Венідиктова,  

координатор проекту «Юні науковці – агенти позитивних змін в Україні»,

Інститут бібліотекознвства

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Відділ теорії та методології бібліотечної справи
просп. Голосіївський, 3, 2-й поверх, кімнати 333–336.
+38 (044) 524-2314
+38 (044) 524-3592 (читальний зал)
+38 (044) 524-3592 (мережа бібліотек НДУ НАН України)
Читальний зал
бібліотекознавчої літератури

9.15 – 18.00 (понеділок – субота)