Відділ міжбібліотечного абонемента

Основні напрями діяльності

книгиГалузь наукових досліджень. Науково-дослідна робота з питань удосконалення системи інформаційно-бібліотечного обслуговування віддалених користувачів за МБА із застосуванням різних технологій функціонування, включає як традиційний, так і електронні засоби доставки документів.

Галузь науково-прикладної діяльності. Наукове, інформаційне і бібліотечно-бібліографічне обслуговування віддалених користувачів на основі міського, міжміського, міжнародного міжбібліотечного та індивідуального абонементів. Забезпечення наукової організації універсального підсобного бібліотечного фонду ВМБА, його функціонування, раціональне використання та збереження.

Галузь науково-методичної діяльності. Розробка та підготовка методичних матеріалів з питань підвищення ефективності обслуговування віддалених користувачів, надання бібліотечно-інформаційних ресурсів і послуг користувачам МБА і ДД.

Науково-інформаційне обслуговування користувачів

МБА та ММБАОбслуговування віддалених користувачів за міжміським міжбібліотечним абонементом і доставкою  документів (МБА і ДД)
Обслуговування віддалених користувачів та користувачів НБУВ за міжнародним міжбібліотечним абонементом  (ММБА).
Обслуговування колективних користувачів  – бібліотек установ та організацій  різної відомчої підпорядкованості Києва за міським міжбібліотечним абонементом (МБА).
Обслуговування персональних користувачів – абонентів з науковим ступенем.

Бібліотечні послуги  абонентам та користувачам НБУВ

Надання  віддаленим користувачам (абонентам МБА і ДД та ММБА) оригіналів документів з фондів основного зберігання НБУВ.
Приватним  особам  для замовлення документів необхідно звернутися до будь-якої  офіційної бібліотечної установи за місцем проживання.

Надання віддаленим користувачам (фізичним і юридичним особам) платних послуг з електронної доставки документів (ЕДД). За ЕДД  виконуються замовлення на виготовлення електронних   копій з видань, наявних  в основних фондах зберігання НБУВ, які  не є об’єктами авторського права та  перейшли у суспільне надбання.

Надання  користувачам НБУВ можливості замовляння  документів, відсутніх в основних фондах зберігання НБУВ,  з фондів бібліотек України, СНД та інших країн.

кафедра обслуговуванняНадання колективним користувачам міського МБА та персональним абонентам - науковцям документів з фонду основного зберігання НБУВ та підсобного бібліотечного фонду ВМБА за традиційним замовлянням.
На видання документів з основного фонду зберігання НБУВ також розповсюджується система  замовляння в електронній формі. Вимога  на замовлення оформлюється через Інтернет за  адресою:  abon@nbuv.gov.ua  
Ця послуга безкоштовна  та  діє для зареєстрованих / перереєстрованих   у поточному році користувачів ВМБА. Термін виконання  замовлення протягом робочого дня.

Контактна інформація

Персональний абонемент та
міський МБА

10:00 - 19:00 (понеділок - п’ятниця)
10.00 - 17.45 (субота)
неділя: вихідний
+38(044) 524-2914
abon@nbuv.gov.ua
МБА, ММБА, ЕДД
9:00 - 18:00 (понеділок - п’ятниця)
сб, нд: вихідний
+38(044) 524-3398
mba@nbuv.gov.ua