Інтелектуальна власність

У відділі пресознавства НБУВ підготовлено науковий каталог "Українські газети 1898-2015 років, що виходили за межами України (з фондів НБУВ)"

12 червня на засіданні Вченої ради НБУВ затверджено до друку каталог «Українські газети 1898-2015 років, що виходили за межами України (з фондів НБУВ)» підготовлений співробітниками відділу пресознавства: Вакульчук О.А., Залізнюк О.С., Білименко Л.А. (укладачі); Криворучко Н.Ф., Дригайло С.В. (редактори-бібліографи). Комп’ютерна технологія – К.В. Лобузіна.

Підсумки третього науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація»

26-27 листопада 2015 року у Державному політехнічному музеї при НТТУ «КПІ» було проведено третій науково-практичний семінар «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація». Тема заходу - «Типологія, якість, права та ліцензії оцифрованого ресурсу». Мета заходу ознайомлення фахівців з передовими світовими практиками, навчання технологіям оцифрування, формування та інтеграції цифрових колекцій, методам їх розповсюдження та використання.

У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського вперше відзначили Міжнародний день інтелектуальної власності

26 квітня в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського вперше відбувся захід у рамках відзначення Міжнародного дня інтелектуальної власності, який цьогоріч відбувався під загальним гаслом  – «Творчість в цифровому середовищі: Переосмислення культури». Обговорити проблематику публікацій відкритого доступу запросили науковців, бібліотекарів та співробітників редакцій наукових журналів. 

Відбувся науково-методичний семінар «Бази даних наукової бібліотеки як об’єкти права інтелектуальної власності»

25 лютого 2015 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся науково-методичний семінар «Бази даних наукової бібліотеки як об’єкти права інтелектуальної власності», організований відділом з охорони інтелектуальної власності НБУВ для керівників структурних підрозділів бібліотеки.

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського створено відділ з охорони інтелектуальної власності

З метою охорони інтелектуальної власності та авторського права в бібліотечно-інформаційній сфері Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського першою серед вітчизняних бібліотек ініціювала створення відділу, основною функцією якого є проведення наукових досліджень проблем авторського права в бібліотечно-інформаційній сфері та забезпечення державної реєстрації об’єктів інтелектуальної власності НБУВ.