Оцифрування

Підсумки третього науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація»

26-27 листопада 2015 року у Державному політехнічному музеї при НТТУ «КПІ» було проведено третій науково-практичний семінар «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація». Тема заходу - «Типологія, якість, права та ліцензії оцифрованого ресурсу». Мета заходу ознайомлення фахівців з передовими світовими практиками, навчання технологіям оцифрування, формування та інтеграції цифрових колекцій, методам їх розповсюдження та використання.

Творче використання оцифрованих ресурсів Британської бібліотеки

Протягом минулого тижня постійні відвідувачі Британської бібліотеки та численні туристи з усіх країн світу мали нагоду стежити за появою на головному майданчику перед Бібліотекою (коротко: П’яца) дивовижної споруди. У неділю 21 червня цю споруду було урочисто відкрито. Назва інсталяції – «Crossroads of Curiosity» («На перехресті дивовиж»). Цей незвичайний витвір  створив митець із Америки Дейвід Нормал у результаті співпраці з кураторами Британської бібліотеки (Відділ British Library Labs). Для своєї інсталяції він використав численні ілюстрації з британських книг вікторіанської доби. Мільйони ілюстрацій вперше стали доступними широкому загалу саме завдяки широкомасштабному оцифровуванню, здійсненому у Бібліотеці.

 

Нові надходження до цифрової бібліотеки історико-культурної спадщини

Відділ інформаційно-комунікаційних технологій НБУВ пропонує до уваги користувачів нові надходження до цифрової бібліотеки історико-культурної спадщини. Новими повнотекстовими ресурсами поповнено електронні колекції з історії України та історії академічної науки України.

Підсумки другого науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація»

16-17 грудня 2014 року у Державному політехнічному музеї при НТТУ «КПІ» було проведено другий [33, 33] науково-практичний семінар «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація» Тема заходу - «Оцифрування як інформаційне виробництво і сервіс». Мета заходу ознайомлення фахівців з передовими світовими практиками, навчання технологіям оцифрування, формування та інтеграції цифрових колекцій, методам їх розповсюдження та використання. Другий семінар присвячений питанням організаційно-технологічного і нормативного забезпечення процесів оцифрування і організації сервісів з цифровим контентом.

Авторитетний книгознавець Галина Ковальчук провела навчання фахівців відділів стародруків, рідкісних і цінних видань університетських бібліотек

17 грудня 2014 року  відділ стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського став місцем проведення чергового заняття Школи-практикуму для фахівців відділів стародруків, рідкісних і цінних видань університетських бібліотек, яке провела авторитетний учений у галузі книгознавства, завідувач відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ, д-р іст. наук, професор Галина Ковальчук.  Заняття Школи-практикуму відбулося в рамках ІІ Міжнародного науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація» (16-17 грудня 2014 р., НТУУ «КПI»). 
 

ІІ Міжнародний науково-практичний семінар «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація» (16–17 грудня 2014 р., м. Київ)

Дата події: 
16-12-2014 до 17-12-2014

16–17  грудня  2014 року на базі Державного політехнічного музею при НТТУ «КПІ» буде проведено другий науково-практичний семінар із серії інформаційно-навчальних заходів з питань оцифрування історичного, культурного та наукового надбання, що зберігається в архівах, музеях, бібліотеках і приватних колекціях – «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація». Тема другого семінару: «Оцифрування як інформаційне виробництво і сервіс».

Підсумки першого науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація»

25-26 листопада 2013 року у Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ» було проведено перший науково-практичний семінар «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація» з серії інформаційно-навчальних заходів з питань оцифрування історичного, культурного та наукового надбання, що зберігається в архівах, музеях, бібліотеках і приватних колекціях.