Шевченко Т. Г.

У Всесвіті Кобзаревого слова

Дата події: 
9-03-2021 до 10-03-2021

Два березневих дні назавжди закарбувалися в нашій історії й стали для України вікопомними. У ці дні ми з особливими  відчуттями звертаємось до неосяжної особистості Шевченка, до його спадщини. І переконуємось, що дане йому наймення Пророк повною мірою відповідає масштабові цієї величної постаті.

Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Дата події: 
6-07-2020

Нещодавно відбулася надзвичайно приємна й велика подія у відділі музичних фондів Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського У видавничому домі «Академперіодика» НАН України надруковано тираж нашої колективної праці –– наукового видання «Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського».

«Всесвіт Тараса Шевченка». Міжнародний круглий стіл до 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

Дата події: 
11-03-2015 до 13-03-2015

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології, Кафедра історії української літератури і шевченкознавства запрошують вас 11–13 березня 2015 року взяти участь у роботі Міжнародного круглого столу «Всесвіт Тараса Шевченка», присвяченого 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Підбірка творів Т. Г. Шевченка та матеріалів про нього з фонду відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій

Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує добірку творів Тараса Григоровича Шевченка та матеріалів про нього з фонду відділу. Журнал «Основа» містить твори, надруковані за життя автора. Перлиною відділу є прижиттєве видання поеми «Гайдамаки», 1861 р.

"Кобзарева осінь в Переяславі". Круглий стіл на відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т.Г. Шевченка

На відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т.Г. Шевченка у бібліотеці ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» нещодавно відбувся круглий стіл «Кобзарева осінь в Переяславі», у якому взяла участь доктор наук із соціальних комунікацій, керівник Центру довідково-бібліографічної інформації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Тетяна Добко.

Товариство «Знання» України запрошує відвідати виставку «Завжди сучасний Тарас Шевченко у просторі і часі»

 У Київському планетарії розгорнута виставка «Завжди сучасний Тарас Шевченко у просторі і часі», організована товаристом "Знання" України.  На виставці  представлені експонати з фондів Національного музею Т.Г. Шевченка м. Києва, Національного заповідника «Тарасова Гора» м. Канева, а також ексклюзивні видання«Кобзаря». Вистака експонується з 19-го листопада до 2-го грудня 2014 року. У програмі – численні мистецькі заходи.
 

 

ПРОГРАМА «АРХІВИ В НЕБЕЗПЕЦІ» У БРИТАНСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ. НОВИНА ДЛЯ ШЕВЧЕНКОЗНАВЦІВ

У серпневому блозі Програми Британської бібліотеки «Архіви у небезпеці» (Endangered Archives Programme) описано закінчення праці над кількома проектами оцифровування у цій бібліотеці у липні 2014 р. Останнім у списку значиться проект EAP657. Цей проект надзвичайно важливий для всіх шевченкознавців: завдяки отриманому гранту оцифровано персональний архів Тараса Шевченка з музею Шевченка у Києві.

До 200-річчя Тараса Шевченка презентація видання: Бєляєва Л. В., Войченко І. Д. «Кобзар» Т. Г. Шевченка у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

До 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка Бібліотека презентує на веб-порталі для ознайомлення користувачів презентаційну електронну версію видання, що готується до друку: Бєляєва Л. В., Войченко І. Д. «Кобзар» Т. Г. Шевченка у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : бібліографічне дослідження (К., 2014).

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ДО ШЕВЧЕНКІАНИ БРИТАНСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ

2014 рік, за рішеннями листопадової сесії ЮНЕСКО в Парижі 2013 року, проголошено Роком Тараса Шевченка. Ювілейні святкування вже відбулися в Україні та в багатьох країнах світу. У понеділок 17 березня і Національна бібліотека Об'єднаного Королівства – Британська бібліотека – приєдналася до святкування. На Шевченківському заході з промовистою назвою «Taras Shevchenko: Beyond the Nation» з глибокими та новаторськими доповідями виступили д-р Popi Фіннін, голова українських студій в Кембриджському університеті, та Петро Фединський, професійний журналіст та перекладач «Кобзаря» англійською мовою. Його переклад «Кобзаря» випустило видавництво «Глагослав» у 2013 році.

До 200-річчя Тараса Шевченка презентація видання: "Тарас Григорович Шевченко: бібліографія видань творів 1840–2014" та презентація меморіальної електронної колекції «Т. Г. Шевченко»

Дата події: 
26-03-2014

26 березня 2014 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулася презентація наукового видання «Тарас Григорович Шевченко: бібліографія видань творів 1840–2014. К., 2014. – 546 с.» та презентація меморіальної електронної колекції «Т. Г. Шевченко».

Сторінки