«Вернадка» на книжковому святі

Поділитися: 

          Ось уже вдесяте в столиці України відбувається улюблений і очікуваний багатьма поціновувачами захід – Міжнародний фестиваль «Х Книжковий Арсенал». Це свято всіх тих, хто творить, видає і розповсюджує найдосконаліші зразки думки, творчості, досліджень у царині науки, культури, мистецтва, матеріалізовані в книгах, спілкується зі спраглими до нових видань читачами.

         Ученим і співробітникам Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського є чим порадувати своїх численних однодумців і прихильників. Протягом двох останніх років світ побачила ціла низка нових наукових і бібліографічних видань, які вже є або ж незабаром стануть компасами в морі книжкових потоків.

         У рамках нинішнього книжкового фестивалю в межах окремого проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», тобто цього разу на платформі самої Бібліотеки, відбудеться низка заходів онлайн і наживо. Це й презентація книжкових видань НБУВ, на якій наукові співробітники різних підрозділів представлять свої роботи, й знайомство з книжками «наживо» завдяки книжковим вітринам нових надходжень Бібліотеки, й електронні огляди. Також відбудеться цікавий за тематикою й ґрунтовний за статусом його промовців круглий стіл «Книга на перехрестях спілкування», а ще буде можливість поспілкуватися з питань, які організатори фестивалю сформулювали у фокус-групу на тему «Оптимісти Скептики».

Місце та час проведення заходів у Бібліотеці:  м. Київ, Голосіївський проспект, 3, 23–24 червня 2021 року. Всі заходи будуть проходити в головному корпусі НБУВ в залі публікацій ООН, 3-й поверх, ауд. 345. До послуг відвідувачів – перегляд багатьох подій фестивалю на екранах, розміщених у залі.

Також до заходів можна буде підключитися в Онлайн форматі на платформі ZOOM.

Підключитися можна за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/7248948442?pwd=ak1XbmprdFBUQnRZOWszWU91VHdyUT09

 

Ідентифікатор конференції: 724 894 8442

Код доступу: 1

Подаємо програму участі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в заходах Книжкового Арсеналу – 2021.

 

23 червня 2021 р.

 

14:00–14:05Вітальне слово до учасників і гостей.

О. М. Василенко, директор Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидат історичних наук.  

 

14:05–15:30Презентації наукових видань НБУВ.

Співробітники Інститутів НБУВ:

1. В. І. Попик, директор Інституту біографічних досліджень НБУВ, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України.

2. Г. І. Солоіденко, провідний науковий співробітник відділу науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидат історичних наук.

3. О. А. Вакульчук, завідувачка відділу пресознавства НБУВ, кандидат історичних наук.

4. І. М. Швець, молодший науковий співробітник відділу пресознавства НБУВ.

5.   Т. С. Горбач, старший науковий співробітник відділу джерелознавства Інституту рукопису НБУВ, кандидат історичних наук.

6. А. І. Шаповал, завідувач відділу археографії Інституту архівознавства НБУВ, кандидат історичних наук (ІА).

7. О. В. Січова, завідувачка відділу архівознавства та документознавства Інституту архівознавства НБУВ.

8. Г. В. Індиченко, завідувачка відділу історії академічної науки Інституту архівознавства НБУВ, кандидат історичних наук.

9. Л. В. Коновал, завідувачка відділу технологій електронного науково-інформаційного обслуговування Інституту інформаційних технологій НБУВ, кандидат наук із соціальних комунікацій.

10. І. О. Ціборовська-Римарович, старший науковий співробітник відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства НБУВ, кандидат історичних наук.

11. Л. Г. Руденко, старший науковий співробітник відділу музичних фондів Інституту книгознавства НБУВ, кандидат мистецтвознавства.

12. Л. М. Гутник, науковий співробітник відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ.

13. Т. Є. Мяскова, старший науковий співробітник відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій Інституту книгознавства НБУВ, кандидат історичних наук.

15:30 –16:00 – перерва

 

16:00–16:20Презентація «Електронні книжкові вітрини нових надходжень до фондів НБУВ».

Л. О. Туровська, науковий співробітник сектору універсального підсобного фонду і каталогів відділу комплексного бібліотечного обслуговування НБУВ.

16:20–17:15Огляд «Книжкові виставки НБУВ. Електронні книжкові виставки. Мистецькі виставки НБУВ».

А. П. Шеремет, завідувачка відділу соціокультурної діяльності НБУВ.

17:15 –17:30 – перерва

17:30–18:45 Церемонія відкриття фестивалю. Онлайн подія від Книжкового Арсеналу, перегляд на екранах у залі публікацій ООН.

Нагородження переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн–2021».

 

24 червня 2021 р.

 

10:30–11:15Експертні  коментування «Українські книжки з найкращим книжковим дизайном–2021: чи змінилися фаворити?». Програма з книжкового дизайну «Інтерфейси оптимізму». Онлайн подія від Книжкового Арсеналу, перегляд на екранах у залі публікацій ООН.

11:15–13:30Круглий стіл «Книга на перехрестях спілкування».

Обговорення феномену книги як пам’ятки матеріальної культури, мистецтва, духовної спадщини, суб’єкта спілкування у взаєминах «читач» − «книга», каналу комунікації (учасники заходу – запрошені гості, співробітники НБУВ) модератор – Т. Ю. Гранчак, провідний науковий співробітник відділу теорії та історії бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства НБУВ, доктор наук із соціальних комунікацій, професор.  

(З розгорнутим анонсом цієї події можете ознайомитись окремо).

13:30 –14:00 – перерва

14:00–14:20 – Інтерв’ю зі співробітниками НБУВ у контексті проблематики Книжкового Арсеналу.

Співробітники структурних підрозділів НБУВ

14:20–15:00Книжка: авторський погляд.

І. І. Стамбол, старший науковий співробітник відділу теорії та методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень НБУВ, кандидат історичних наук;

В. В. Томазов, старший науковий співробітник відділу теорії та методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень НБУВ, кандидат історичних наук;

А. І. Шаповал, старший науковий співробітник, завідувач відділу археографії Інституту архівознавства НБУВ, кандидат історичних наук.

15:00–15:45Дискусія «Як їсти, пити та чути українською?» з нагоди виходу книжки Ольги Дубчак «Чути українською». Онлайн подія від Книжкового Арсеналу,  перегляд на екранах у залі публікацій ООН.

         Запрошуємо всіх наших друзів, читачів і користувачів до участі в заходах і переглядах, до обговорення та дискусій. Давайте проведемо цей Книжковий Арсенал разом!