«Вірменська книга в Україні: 400-літня історія». Виставка пам’яток вірменської книжкової культури

Поділитися: 

1 березня 2017 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться урочисте відкриття унікальної виставки «Вірменська книга в Україні: 400-літня історія».

Експозиція вірменських документів із фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського завершує цикл заходів, організованих Спілкою вірмен України упродовж 2016 року на відзначення знакової події в історії дружніх стосунків українців та вірмен – 400-ліття вірменського книгодрукування в Україні.

Вперше широкому громадському та науковому загалові будуть представлені унікальні документи із рукописних колекцій Інституту рукопису та спеціалізованих фондів Інституту книгознавства НБУВ – від рукописів XIV, XVI та XVII століть, видань про Вірменію ХІХ – початку ХХ ст., книжок з історії вірменської музики до сучасного колекційного фонду «Вірменська бібліотека», започаткованого 2015 року.

Експозицію, в якій будуть представлені документальні свідчення багатовікової історії вірмен України та найцікавіші пам’ятки вірменської книжкової культури, презентуватиме історик, голова Комітету з питань історико-культурної спадщини Союзу вірмен України Давид Давтян.

Відкриття розпочнеться о 14.00 у читальній залі відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ (м. Київ, вул. Володимирська, 62).

Довідка НБУВ

На початку квітня 2015 року у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського було започатковано традицію проведення спільних заходів у рамках культурного обміну між Вірменією та Україною. Тоді ж Спілка вірмен України за підтримки Посольства Республіки Вірменія в Україні презентувала НБУВ понад 60 видань вірменських і українських авторів, що відтоді зберігаються як окрема колекція. Весною 2016 року у рамках заходів на відзначення 400-ліття вірменського книгодрукування в Україні в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського демонструвалася фотовиставка «Вірменська спадщина», присвячена історії та культурі вірменської діаспори.

Прес-служба НБУВ

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62 3-й поверх, к.307; 4-й поверх,
к. 403.
+38 (044) 288-1418
irnbuv@gmail.com
9:15 до 17:30 (понеділок - субота)
Відділ фонду юдаїки:
9:15 до 18:00 (понеділок - п’ятниця)

Контактна інформація