НБУВ в об’єктиві фотографа Роберта Доусона

Поділитися: 

У передостанній день липня до нашої бібліотеки завітав фотограф Роберт Доусон (Стенфордський університет, США). Мета його візиту – дізнатись якомога більше про українські бібліотеки, відобразити в світлинах їх роль у сучасному соціумі, а також величезне значення книжки і нових знань для кожної людини.

Як зазначив пан Роберт, вибір бібліотеки не був випадковим, адже Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського є не лише головною бібліотекою України, а й входить до двадцятки найбільших (за обсягом фонду) бібліотек світу.

Ознайомлення Роберта Доусона з бібліотекою розпочалося з екскурсії, яку провели заступник генерального директора Людмила Муха і молодший науковий співробітник відділу образотворчих мистецтв Олена Донець. Американський фотограф не приховував свого захоплення архітектурою будівлі бібліотеки по вул. Володимирській 62, інтер’єрами читальних залів, барельєфами та ін.

Незабутні враження справили на фотографа й духовні скарби, що зберігаються в НБУВ. Затамовуючи подих роздивлявся Роберт Доусон окремі екземпляри з колекцій інкунабул, палеотипів, українських і іноземних стародруків; рукописні книжки та актові документи грецькою, латинською, арабською, слов'янськими, єврейськими та іншими мовами; гравюри майстрів17–20 ст.; раритетні газетні та нотні видання; книжки, що побачили світ завдяки діяльності української діаспори в США.

Цікаво і детально про історико-культурні фонди НБУВ американському гостю розповіли завідувач відділу стародруків і рідкісних видань Наталія Бондар, завідувач відділу фондів рукописної спадщини Ольга Степченко, завідувач відділу газетних фондів Ольга Вакульчук, завідувач відділу образотворчих мистецтв Гліб Юхимець, завідувач відділу музичних фондів Лариса Івченко і науковий співробітник відділу зарубіжної україніки Олеся Дзира.

Свої враження від побаченого Роберт Доусон висловив так: «Важко уявити, що більшість раритетів, які я сьогодні побачив, були створені задовго до того, як на мапі світу з’явилися Сполучені Штати Америки».

Втім, Роберт Доусон не лише слухав і роздивлявся. Він фотографував. До об’єктиву потрапили унікальні видання, інтер’єри читальних залів, співробітники і користувачі бібліотеки, книжкові та документні експозиції.

На завершення зустрічі Роберт Доусон презентував свій проект «The Public Library: An American Commons» – фотографічне есе про різні типи американських бібліотек: дитячі, шкільні, національні, центральні міські, пересувні, бібліотеки вишів і національних парків.

Дякуємо за організацію зустрічі завідувачу відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків Тетяні Арсеєнко і співробітникам відділу, а також Тетяні Ботановій, співробітнику відділу фонду юдаїки НБУВ.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: