Експозиції Фонду Президентів України до 55-річчя першого польоту людини в космос

Поділитися: 

Цьогоріч виповнюється 55 років від того дня, коли почалася космічна ера людства. 12 квітня 1961 року на кораблі «Восток» на орбіту Землі стартував перший у світі космонавт Юрій Гагарін, який відкрив епоху пілотованих польотів.

З 1997 року в Україні щорічно 12-го квітня відповідно до Указу Президента України відзначають «День працівників ракетно-космічної галузі України», який співпадає з Міжнародним днем польоту людини в космос.

З цієї нагоди в читальній залі Фонду Президентів України (ФПУ) Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського в рамках заходів на відзначення 20-річчя від дня заснування ФПУ розгорнуто низку експозицій.

Тематична книжкова виставка пропонує зацікавленим відвідувачам видання з дарчими підписами президентам України, що висвітлюють історію освоєння повітряного простору вітчизняними авіаторами, підготовку та політ першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, а також історію та досягнення титана вітчизняного ракетобудування ДП «КБ «Південне» (м. Дніпропетровськ). Переглянути експонати виставки в електронному вигляді можна також на порталі НБУВ: http://www.nbuv.gov.ua/node/2858

На виставці із колекції подарунків президентам України демонструються оригінальні «космічні» експонати – модель першого українського науково-дослідницького супутника «Січ-1» (подарунок Президенту Леонідові Кучмі), макет «Термінал-D» Міжнародного аеропорту «Бориспіль» (подарунок Президенту (2010-2014 рр.) Віктору Януковичу), модель транспортного літака АН-74С (подарунок Президенту Леонідові Кучмі) та багато інших – можна оглянути в читальному залі ФПУ.

Студенти-філологи Києво-Могилянської академії, які сьогодні завітали з екскурсією до НБУВ, ознайомились із роботою Фонду, оглянули експозиції до 20-ти річчя від дня його заснування та до Дня працівників ракетно-космічної галузі України.

Прес-служба НБУВ
за матеріалами Фонду Президентів України

 

 

Фотоматеріали: