Фонд Президентів України святкує своє 20-річчя

Поділитися: 

Саме в цей день – 5 квітня 1996 року – Указом Президента України Леоніда Кучми № 244 (244/96) «Про надання Центральній науковій бібліотеці імені В.І. Вернадського статусу національної» було засновано Фонд Президентів України  з метою збирання, збереження та запровадження в науковий і культурний обіг документальних матеріалів, які відображають державну, суспільно-політичну діяльність, творчість та життя президентів України.

За 20 років Фонд Президентів України (далі – ФПУ) пройшов довгий шлях від визначення основних шляхів та методів виконання покладених на нього завдань до формування унікальних фондів, які не мають аналогів в Україні. Досліджуючи практику зарубіжних країн в питаннях організації та збереження документальної спадщини президентів, а саме специфіку діяльності президентських бібліотек, фондів, архівів та інших аналогічних установ, ФПУ сформував власний підхід до організації та введення у суспільний, науковий та культурний обіг науково-інформаційних ресурсів про президентів та інститут президентства в Україні і за кордоном.

Нині у ФПУ зберігається 7 770 прим. книг, 1 420 архівних справ, 1 760 експонатів з колекції «Подарунки президентам України», формується 9 електронних баз даних з фонду електронних інформаційних ресурсів.

Співробітники ФПУ проводять потужну інформаційно-аналітичну роботу, результатом якої є видання (інформаційно-бібліографічні бюлетені, огляди матеріалів ЗМІ) для центральних і регіональних органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Це, зокрема: інформаційно-аналітичний бюлетень «Інститут президентства в системі сучасних міжнародних відносин», інформаційно-бібліографічний бюлетень «Україна у відгуках зарубіжної преси», інформаційний бюлетень «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (електронне урядування)», огляд матеріалів ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)», щотижневий огляд ЗМІ «Стратегія-2020: практика суспільних перетворень».

На разі споживачами інформаційно-аналітичної продукції ФПУ (в  електронному та друкованому вигляді) є понад 1 400 адресатів в органах державної влади різних рівнів, більш ніж 950 бібліотек України, що входять до Мережі Пунктів доступу громадян до офіційної інформації (членом якої є ФПУ), спеціалізовані навчальні заклади і президентські бібліотеки за кордоном. Видання ФПУ активно використовуються Інститутом законодавства Верховної Ради України, Комітетом з питань освіти і науки Верховної Ради України, Національним інститутом стратегічних досліджень та іншими установами у науково-дослідній роботі та при підготовці аналітичних записок для вищого керівництва держави.

ФПУ також здійснює активну культурно-просвітницьку діяльність шляхом організації тематичних виставок, участі в наукових конференціях та культурно-просвітницьких заходах, проведення екскурсій, поширення прес-анонсів, прес-релізів, заяв, повідомлень та інших матеріалів для провідних інформагентств України, преси, телерадіоканалів, інтернет-видань, веб-порталів, спеціалізованих сайтів тощо.

Прес-служба НБУВ
за матеріалами Фонду Президентів України
Фото: Кирило Леванюк

Контактна інформація

проспект 40-річчя Жовтня, 3,
2-й поверх, к. 307.
+38 (044) 525-5470
9.15 - 18.00 (понеділок - п'ятниця)