Фондові документи Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського на художньо-меморіальній виставці Андрея Шептицького у Львові

Поділитися: 

Фондові документи Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського експонуватимуться у Львові на художньо-меморіальній виставці «На пошану Основнику», організованій до 150-річчя з дня народження визначного церковного та культурно-громадського діяча, митрополита Андрея Шептицького та 110-ліття заснування ним Церковного музею (з 1911 року – Національний музей у Львові). Урочисте відкриття виставки відбудеться 30 липня 2015 року о 15 год. в історичному музейному комплексі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42).

Експонати виставки згруповано у трьох великих розділах: «Рід Митрополита», «Митрополит і Національний музей у Львові», «Митрополит – меценат української культури». Так, перший розділ, що ознайомлює з історією роду Шептицьких, одного з найдавніших українських боярських родів, відомого з ХІІІ століття та його визначними представниками, органічно доповнюють низка родинних фотографій Шептицьких-Фредрів, а також архівні матеріали із фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Це –  «Генеалогічне дерево графа Івана Шептицького», «Генеалогічне дерево графині Софії Фредро» та «Сертифікат шляхетського походження, отримання графського титулу та герба Іоаном Кантієм Ремігієм на Шептицях Шептицьким, надані Імператором Францом-Йосифом І у Відні 16 вересня 1871 р.».

Ця виставка передбачена програмою загальноміських ювілейних заходів, що відбуватимуться у Львові з нагоди проголошення 2015 року – Роком митрополита Андрея та Климентія Шептицьких. Усі охочі зможуть її відвідати до 31 грудня 2015 року.

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського вшановує ювілей Андрея Шептицького також книжково-документною експозицією «Митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький. 1865–1944», організованою фахівцями відділу комплексних наукових та науково-інформаційних проектів НБУВ, та віртуальною виставкою «Андрей Шептицький – предстоятель Української греко-католицької церкви», що репрезентує газетні матеріали відділу газетних фондів НБУВ, присвячені різним періодам життя Андрея Шептицького, здебільшого живі яскраві спогади тих, хто безпосередньо спілкувався з митрополитом.

Прес-служба НБУВ
за матеріалами 
Фотоматеріали: