Студенти-філологи ознайомилися з рукописними й книжковими пам’ятками з фондів НБУВ

Поділитися: 

19–20 березня цього року співробітники Інституту рукопису  та Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського провели екскурсію для студентів другого курсу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ірина Корчемна, науковий співробітник Інституту рукопису, канд. іст. наук, розповіла студентам-філологам про скарбницю літописної та книжкової культури України –  фонд рукописів, що зберігається в НБУВ. Екскурсанти отримали можливість на власні очі побачити й доторкнутись до найстаріших пам’яток писемності, зокрема: найвидатнішої пам’ятки мови та писемності України – Пересопницького Євангелія 1556–1561 рр., Скандинавського рунічного календаря XVII ст., Батакського рукопису XVIII ст. (Індонезія) та ін.

Тимур Горбач, науковий співробітник Інституту рукопису, канд. іст наук, презентував студентам виставку «Микола Зеров: повернення із забуття. До 125-річчя видатного українського поета», на якій експоновано рукописи поезій, епіграм, перекладів і конспекти доповідей поета.

Олена Курганова, науковий співробітник відділу стародруків і рідкісних видань Інституту книгознавства, канд. філолог. наук, ознайомила студентів з унікальним зібранням книжкових пам’яток, продемонструвала зразки іноземних, кириличних та українських стародруків, що зберігаються в НБУВ, а також розповіла про колекції (у т.ч. цифрові) інкунабул, палеотипів, рідкісних, мініатюрних і інших видань.

Прес-служба НБУВ
Фото: Кирило Леванюк
Фотоматеріали: 
Студенти-філологи під час екскурсії в Інституті рукопису