Книжково-документні експозиції НБУВ до Дня Соборності України

Поділитися: 

22 січня наша держава відзначатиме День Соборності України. З цієї нагоди Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського підготувала низку книжково-документних експозицій.

Промовистими словами Івана Франка: «Та прийде час, і ти вогнистим видом засяєш у народів вільних колі» названа виставка, яку підготували працівники відділу газетних фондів НБУВ (корпус по вул. Володимирська, 62).

В експозиції представлено спогади очевидців проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року в Києві, опубліковані в газетах 1919–1950-х рр.

Серед авторів спогадів посол Західної Української Народної Республіки – Лонгин Цегельський (оголошував Акт Злуки від делегації Галичини), Лев Бачинський (був на святі Злуки головою делегації ЗУНР у складі 36-ти осіб), Ярослав Олесницький (за дорученням уряду ЗУНР був членом делегації до Києва і читав Акт Злуки французькою мовою), інші знані й невідомі особистості, чиї імена приховані за криптонімами.

До виставки додано бібліографічний список із 37-ми газетних публікацій, що зберігаються у відділі газетних фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

У читальній залі Фонду Президентів України (просп. 40-річчя Жовтня, 3, к. 307) розгорнуто книжкову виставку «Україна суверенна: від витоків до сьогодення», що дає читачам можливість простежити споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності.

Представлені в експозиції монографії (П. Толочко, В. Кремень, В. Ткаченко), збірники наукових праць, дослідження (Т. Гунчак, П. Стерчо), біографічні довідники, історичні нариси та хрестоматії висвітлюють доленосні події в історіїї нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи українського державотворення, утвердження української ідентичності, віднайдення Україною шляху до себе.

Низка видань розповідає про знакові постаті, що зробили величезний внесок у державотворчі процеси та відіграли помітну роль в економічному, соціокультурному, етноконфесійному житті українського суспільства. Зокрема відвідувачі виставки зможуть довідатися про долю й діяльність Миколи Рєпіна, Володимира Дурдуківського, Нестора Махна, Кирила Осьмака. Декілька видань, експонованих на виставці, мають дарчі написи президентам України.

П’ятий рік поспіль до Дня Соборності України у виставковому залі Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського (просп. 40-річчя Жовтня, 3) експонуються книжкові виставки Культурно-просвітницького центру НБУВ із циклу «Історична регіоналістика та історичне краєзнавство». Цьогоріч виставку присвячено Галичині.

Ознайомитися з документами, представленими на виставках, можна щоденно згідно з режимом роботи НБУВ.

Прес-служба НБУВ

Контактна інформація

Корпус по вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 207.
+38 (044) 288-1419
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)

Контактна інформація

проспект 40-річчя Жовтня, 3,
2-й поверх, к. 307.
+38 (044) 525-5470
9.15 - 18.00 (понеділок - п'ятниця)

Контактна інформація