Електронний читальний зал Президентської бібліотеки відкрився у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського

Поділитися: 

Президентская библиотека имени Б. Н. Ельцина (Россия)

5 червня 2013 року на базі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відкриється віддалений читальний зал першої електронної національної бібліотеки Росії - Президентської бібліотеки. Його відвідувачам стануть доступні унікальні інформаційні ресурси - електронні копії архівних та музейних документів, раритетних книжкових видань, документальної кінохроніки з тематики історії російської державності.

Президентська бібліотека є найбільшим в Росії національним інформаційним, інноваційним і культурним центром. Протягом більш ніж трьох років роботи вона розвивається як приклад не просто бібліотеки XXI століття, але й глобального комплексу міжрегіональної, міжнародної взаємодії. За кордоном на базі Російських центрів науки і культури щорічно відкриваються читальні зали з доступом до ресурсів Президентської бібліотеки. На сьогоднішній день вони успішно діють в тринадцяти містах світу. У минулого році читальні зали відкрилися в Лондоні та Кишиневі, а також у Віфлеємі за участю президента Росії Володимира Путіна. У квітні 2013 року такий зал було відкрито в Астані.

Зарубіжні центри доступу до ресурсів Президентської бібліотеки стають місцем проведення культурно-просвітницьких заходів з тематики російської історії та культури. Зокрема, в Мінську регулярно проводяться конференції та семінари з питань російської мови, на базі читального залу в Баку проходять засідання клубу «Літературна вітальня».

Для інформаційної підтримки заходів по всьому світу Президентська бібліотека передає своїм зарубіжним партнерам колекції електронних матеріалів, присвячені ключовим датам в історії, починаючи з часів Київської Русі, завершуючи сучасним етапом розвитку країни. Взаємодія Президентської бібліотеки та Національної бібліотеки України буде направлена на встановлення зв'язків у сфері поширення інформації, науки і культури, а також на надання інформаційної підтримки у здійсненні спільних наукових і культурних проектів. Це підкреслюється в угоді про співпрацю між Президентською бібліотекою і Національною бібліотекою України, підписаному в грудні 2011 року.

Коментар: 
Ліцензійний доступ