На базі Інституту архівознавства НБУВ відбулося засідання Експертно-перевірної комісії НАН України

Поділитися: 
Дата події: 
4-11-2021

4 листопада 2021 року на базі Інституту архівознавства НБУВ відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії (ЕПК) НАН України, на якому було розглянуто низку питань, пов’язаних з експертизою цінності архівних документів, внесенням їх до Національного архівного фонду (НАФ).

Зокрема була проведена робота з уточнення Списку юридичних осіб-джерел формування Архівного фонду НАН України, які передають документи до Інституту архівознавства НБУВ НАН України: виключено зі Списку у зв’язку з ліквідацією Науково-виробничий центр з інформаційних проблем територій Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України.

На засіданні були розглянуті також питання про включення до НАФ документів фондів особового походження, що науково описані й зберігаються в Інституті архівознавства НБУВ: члена-кореспондента НАН України за спеціальністю «мовознавство» В.В. Німчука (1933–2017) та члена-кореспондента НАН України за спеціальністю «математика» О.І. Степанця (1942–2007).

Архівний фонд НАН України поповнився документами з науково-організаційної, науково-дослідної діяльності, документами з кадрових питань установ, організацій та підприємств НАН України: Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного (м. Харків), Інституту ядерних досліджень, Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна, Інституту магнетизму, Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного, Інституту молекулярної біології і генетики, Чорноморського біосферного заповідника (Херсонська область), Міжнародного центру «Інститут прикладної оптики», Центру практичної інформатики, ДНУ «Державний центр інноваційних біотехнологій», ДП НТЦ «УАРНЕТ» Інституту фізики конденсованих систем (м. Львів), Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України.

Окрім того, членами ЕПК НАН України було розглянуто й погоджено низку індивідуальних нормативних документів з архівної справи і діловодства установ НАН України: номенклатури справ, положення про ЕК установ.

О.В. Березовська,

секретар ЕПК НАН України,

молодший науковий співробітник ІА НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 4-й поверх, к. 416;
надання архівних довідок - 1-й поверх, к. № 104.
9.15 - 18.00 (понеділок - п’ятниця)