Семінар «Документальні історико-культурні фонди: традиції та новації місць зберігання, формування, використання»

Поділитися: 
Дата події: 
7-11-2018

7 листопада 2018 р. у приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського по вул. Володимирській, 62 у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» відбувся семінар «Документальні історико-культурні фонди: традиції та новації місць зберігання, формування, використання».  До обговорення на семінарі було подано 26 доповідей з питань архівної справи в Україні та НАН України, зокрема, проблем формування архівних фондів, їх наукового описування та створення науково-довідкового апарату, в тому числі й документів з Чорнобильської зони відчуження, проблем розвитку такого напряму, як інформатизація архівної справи. Також обговорювалися питання комплексного використання інформації з опублікованих джерел для висвітлення окремих фактів з історії України.

До роботи семінару долучилися фахівці в галузі архівознавства, джерелознавства, бібліотечної справи та музейні працівники. Серед них – співробітники Національної історичної бібліотеки України (Мальцева М.І., Картушинська О.Б., Шукатка Т.В.), Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (Пономаренко В.В.), Державного архіву м. Києва (Дяченко Н.К.); викладачі Київського національного економічного університету (Будник О.М.) та Київського національного університету технологій та дизайну (Сергеєва І.Б.); працівники Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (Боровик В.В., Березовська О.В., Шамонін Г.О.), Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського; співробітники установ НАН України, зокрема Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка (Лисенко Н.В.); співробітники інститутів архівознавства, рукопису та книгознавства НБУВ.

Семінар пройшов в атмосфері дружньої професійної дискусії. По завершенні його роботи для учасників була проведена екскурсія архівосховищами Інституту архівознавства з демонстрацією системи забезпечення збереженості документів та представлення окремих документальних експонатів зі складу архівних фондів.

Модератор семінару С. В. Старовойт.
Фотоматеріали: