Вітаємо із ювілеєм Ольгу Петрівну Степченко!

Поділитися: 

10 вересня свій 65-річний ювілей святкує Ольга Петрівна Степченко, в.о. директора Інституту рукопису, яка вже майже чверть століття очолює відділ фондів рукописної спадщини довіреного їй нині Інституту.

Ольга Петрівна присвятила роботі в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського сорок років життя, прийшовши сюди у 26-річному віці як бібліотекар, і повністю розділила долю Бібліотеки в непрості часи, з гідністю долала труднощі, не уникала ні важкої  праці, ані відповідальності.

За час роботи вона досконально вивчила рукописні фонди і ефективно використовує свої знання і для допомоги читачам, співробітникам, і для організації архівної справи ­­– збирання, обліку, каталогізації, зберігання, опрацювання документів. Завдяки її зусиллям була сформована унікальна рукописна колекція, яка здобула статус національного культурного надбання. Понад те Ольга Петрівна дбає про популяризацію рукописної спадщини, організацію підготовки радіо- і телепередач про фонди і документи Інституту рукопису, публікацій у пресі.

Вагомим став внесок Ольги Петрівни і в розвиток наукових досліджень рукописів. Їй належить близько 70 публікацій, з-поміж яких вирізняються дві фундаментальні монографії, та участь в укладанні наукових путівників по фондах Інституту.

Ольга Петрівна – визнаний експерт в галузі рукописної спадщини, постійний організатор і учасник вітчизняних і міжнародних наукових форумів з питань рукописознавства, джерелознавства та історії науки і культури. Особливою заслугою Ольги Петрівни стала фундаментальна розробка теоретичних та науково-методичних питань щодо зберігання та використання рукописних документів.

Своєю науковою та практичною діяльністю ювілярка здійснила вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечно-інформаційної справи та комплексного вивчення й оприлюднення рукописної спадщини України, наповнення інформаційного простору соціально значущим змістом. Її значні професійні досягнення неодноразово відзначені подяками і грамотами НАН України. Ольга Петрівна користується заслуженою довірою та повагою колективу й читачів Інституту рукопису, визнанням колективу і керівництва всієї Бібліотеки.

У день її народження зичимо міцного здоров‘я, радості, любові, наснаги, нових творчих задумів і здобутків.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62 3-й поверх, к.307; 4-й поверх,
к. 403.
+38 (044) 288-1418
irnbuv@gmail.com
9:15 до 17:30 (понеділок - субота)
Відділ фонду юдаїки:
9:15 до 18:00 (понеділок - п’ятниця)