Виставка новорічних листівок з архівної колекції ФПУ

Поділитися: 

У читальному залі Фонду Президентів України Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського відкрилася виставка новорічних та різдвяних листівок з привітаннями Президентам нашої держави. В експозиції представлено понад півсотні поздоровних карток з архівної колекції фонду. Співробітники бібліотеки підготували для відвідувачів добірку поштівок, які охоплюють період з 1994 по 2015 рр.

Протягом вказаного періоду президенту України від голів влади інших держав були адресовані поздоровлення із зимовими святами. Це листівки від президента Ірландії Мері Патрісії Макеліс (2008 р.), Грузії – Е.Шеварнадзе (2008 р.), Фінляндії – Таря Кааріна Галонена (2008 р.), Молдови – Маріана Лупу (2011 р.), США – Барака Обами (2012 р.), Білорусії – О.Лукашенка (2012 р.) та Естонії – Тоомаса Гендріка Ільвеса (2012 р.). У 2011 р. привітання було адресовано від великого герцога Люксембургу Анрі та у 2012 р. – від принца Великої Британії, герцога Йоркського Ендрю. Зокрема, до уваги відвідувачів поштівки від князя Монако Альберта ІІ й принцеси Кароліни, а також від прем’єр-міністра Мальти Лоуренса Генса с дружиною Кейт.

Левову частку становлять листівки, які були надіслані гаранту української держави від речників інших країн. Більшість з них складають привітання від послів з Північної Європи. Так, маємо святкові звернення з Фінляндії за 1999 р., Естонії за 2008 р., Ірландії за 2009 р., Швеції за 2009 р. та Нідерландів за 2011 р. Від дипломатів Центральної Європи є декілька листівок за 2009 та 2011 р. з Словаччини, Федеративної Республіки Німеччина та Чеської республіки. Також презентовано фотокартки від заокеанських представників посольств – зі Сполучених Штатів Америки та Канади.

Для відвідувачів презентовано поздоровлення з новорічними та різдвяними святами президенту України від представників влади та державних установ. Наприклад, є листівка від народного депутата Бориса Колеснікова за 2009 р. Від голів різних рівнів влади пропановано привітання депутата від Харківської області С.Чернова та депутата від Самбірської міської влади М.Кота. Що ж до міжнародних владних інститутів, то, наприклад, експоновано листівку від командувача силами НАТО в Європі Веслі Кенна Кларка та уповноваженого Європейського комітету з прав людини В. Гальченко. Від представників державних установ є привітання від Генерального директора національної філармонії України Д.Остапенка, ректора Полтавського НТУ В.Онищенка, директора Інституту археології НАНУ П.Толочка тощо.

Певну частину виставки складають листівки президентам України від громадян. До уваги глядачам представлено привітання від мешканця Чорноморська І.Хмельнюка, мешканки Херсона – М.Андреєвої, мешканця Полтави – О.Саєнка, мешканки Ніагари-Фоллс (Канада) – Ярини Михайлівни та ін.

Листівки з новорічними та різдвяними привітаннями президентам України різної тематики. Так, спостерігаються біблейські сюжети, панорамні світлини з ракурсом на визначні архітектурні пам’ятки, ялинки в домашньому інтер’єрі, зображення святкових атрибутів та постановки, відображаючи традиції зимових свят в Україні. Слід звернути увагу на художнє та поліграфічне виконання привітань. Картки прикрашені стрічками, пайетками, стразами, намистинками, декорованими квітами, вишиванками з бісеру, мереживом тощо.

Запрошуємо на виставку усіх бажаючих, яка триває у читальному залі Фонду Президентів України в корпусі по пр. Голосіївсьому, 3, 3-й поверх, кімната 307.

 

м.н.с. Оксана Бублик

 

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: