Шляхи української державності

Поділитися: 

У читальній залі Інституту рукопису НБУВ триває виставка друкованих видань з підручного фонду інституту до Дня незалежності України.

До уваги читачів запропоновано наукові розвідки з історії українських революцій, дослідження політичних інститутів козацької держави-Гетьманщини, огляд історії становлення української конституції. Презентовано роботи, що висвітлюють тенденції розвитку взаємин України із сусідніми державами - Польщею та Росією. Серед експонатів є і публіцистичні твори, написані українськими журналістами.

Спеціальну увагу приділено публікаціям рукописних матеріалів провідних українських націоналістично налаштованих культурних діячів нового часу. Читачі можуть ознайомитися з листуванням Бориса Грінченка та Михайла Драгоманова, Івана Пулюя та Пантелеймона Куліша, дізнатися про погляди на націєтворення Дмитра Донцова і В'ячеслава Липинського. Безперечно, не оминули увагою і постать Михайла Грушевського та його державницьку діяльність.

Окрему позицію виставки присвячено Тарасові Шевченку та кирило-мефодіївцям. Особливо актуальними серед представлених видань є ті, в яких розглянуто мовні питання. Багато з експонованих видань подаровано Інституту їх авторами.

Запрошуємо до Інституту рукопису!