Побачив світ черговий випуск збірника "Рукописна та книжкова спадщина України"

Поділитися: 

До збірника увійшли археографічні, джерелознавчі, архівознавчі, кодикологічні студії, статті з історії книжкових колекцій та зібрань, публікації документів тощо, які висвітлюють різні аспекти вивчення рукописної та книжкової спадщини України.

Так, склад та зміст особових архівів академіка П. Т. Тронька, історика О. С. Компан, краєзнавця О. І. Сорокіної, пам’яткознавця С. З. Заремби, письменника О.Д. Розумієнка з фондів Інституту рукопису та Інституту архівознавства НБУВ репрезентовані в статтях першого розділу збірника. Дослідження книжкових колекцій та зібрань представлені студіями про рукописні історичні карти, про комплекси почаївських кириличних стародруків з Підляшшя та Холмщини та мініатюрних книжок, про збірки агіографічної літератури з бібліотек
католицьких монастирів XVII–XIX ст., прижиттєвих примірників творів Ганса Санса, а також українських плакатів ХХ ст. Книгознавчі статті збірника розкривають художню структуру українських видань доби бароко та пропонують історико-книгознавче дослідження латиношрифтних видань творів Іоаникія Галятовського. Наука про рукописну книгу репрезентована кодикологічним описанням Євангелія караманлійського письма XVIII ст. з Північного Причорномор’я та статтею про унікальний вид шкіряних оправ – малярські оправи. В збірнику також представлені публікації нових документів, надано напрацювання в галузях інформаційних технологій і збереження бібліотечних та архівних фондів. До ювілею Національної академії наук України започатковано розділ, присвячений її минулому та сьогоденню.

Розраховано на істориків, філологів, мистецтвознавців, культурологів, а також на дослідників, які цікавляться вітчизняною історією.