Молоді науковці країни обговорили важливі питання сучасного інформаційного простору та організації наукової діяльності

Поділитися: 

15 травня 2015 року відбулась VI міжнародна наукова конференція молодих учених «МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору», ініційована Радою молодих учених Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

Голова Ради молодих учених, науковий співробітник ФПУ НБУВ Вероніка Волковинська привітала учасників конференції та наголосила на тому, що для науковців як для соціальної групи важливий соціальний капітал, поповнити який дають можливість саме такі заходи, як ця конференція.

Валентина Андрущенко, завідувач відділу Державного фонду фундаментальних досліджень, розповіла про зміни, які відбулись у грантових дослідженнях молодих вчених за останні 5 років. Інформацію про гранти та конкурси ДФФД можна знайти на офіційному сайті установи: http://www.dffd.gov.ua/.

Олександр Скороход, науковий співробітник Інституту молекулярної біології та генетики НАН України, Голова Ради молодих вчених НАН України, представив діяльність Ради молодих вчених НАН України, що включає такі основні напрямки, як проведення наукових заходів, участь у підготовці законодавчої бази наукової діяльності, популяризація науки, налагодження взаємодії наука − бізнес.

Євген Мележик, молодший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, презентував результати роботи зі створення наукової соцмережі (www.Science-Community.org), яка стала дієвим механізмом пошуку інформації не тільки стосовно конференцій, а й наукових вакансій.

Валерій Лавренко, доцент кафедри всесвітньої історії Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, доповнила попередню доповідь інформацією про те, як саме формуються аналітичні матеріали соціальної мережею для науковців.

Андрій Мелащенко, старший науковий співробітник Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, доповів про стан впровадження електронного документообігу в науці у контексті понять про закриті та відкриті системи довіри.

Андрій Жабін, молодший науковий співробітник НБУВ, повідомив про сервіс LibGuides та перспективи його застосування в українських бібліотеках.

Ірина Тихонкова, старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, звернула увагу аудиторії на правила користування сучасними базами даних наукової літератури та дала поради молодим науковцям, як не втрачати з самого початку наукової кар’єри.

Микола Гарда, науковий співробітник НДІ МАБН при Карпатському університеті ім. Августина Волошина, та Євгенія Заворотинська, студентка Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, доповіли про стан мотивації наукової діяльності молоді України в умовах сьогодення.

Ірина Рабчун, студентка 2 курсу Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, поінформувала учасників конференції про законодавчу базу наукової діяльності та функціонування молодіжних наукових об’єднань у вищих навчальних закладах України.

Уляна Мовчан, студентка 2 курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповіла про проблеми і мотивацію наукової діяльності української молоді, зокрема наголосила на необхідності залучення студентів до наукової діяльності.

У роботі конференції також брали участь члени Ради молодих учених та співробітники НБУВ, представники НТУ «Харківський політехнічний інститут», студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Оргкомітет конференції щиро вдячний усім, хто долучився до роботи конференції.

Фотоматеріали: