Документально-книжкова виставка «Леонід Кравчук. 80 років з Україною»

Поділитися: 

15 січня 2014 р. об 11 годині у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбудеться офіційне відкриття документально-книжкової виставки «Леонід Кравчук. 80 років з Україною». Експозиція приурочена до 80-річчя Першого Президента України.

Організатори заходу:

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Державна архівна служба України

 

Леонід Макарович Кравчук – перший Президент незалежної України, Голова Верховної Ради України в 1990–1991 рр., народний депутат України в 1990–1991 та 1994–2006 рр., Герой України. Ініціатор всеукраїнського референдуму, за результатами якого громадяни України підтримали Акт проголошення незалежності України.

Людина і політик, розважливий державотворець і гуманіст, який стояв біля витоків становлення незалежної України, Леонід Макарович не лише писав українську історію, він лишається її невід’ємною частиною, докладаючи свій досвід до вирішення найскладніших питань розвитку держави і суспільства, демонструє відданість і служіння українському народові.

Виставка вшановує видатного українського державного діяча, за часи президентства якого в Україні розпочалася розбудова демократичної держави, зміцнення її міжнародного авторитету, утвердження як повноправного члена світового співтовариства.

Виставка є експозиційним проектом, що поєднує комплекс унікальних  архівних документів, фотоматеріалів, книжкових видань і музейних експонатів з фондів центральних та обласних державних архівів, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, приватних колекцій.

Відвідувачі матимуть змогу ознайомитись із документами, що  висвітлюють життєвий шлях та державотворчу діяльність Першого Президента України та його роль у здобутті Україною незалежності. Серед експонатів – документи особистого характеру,  фото зі студентського життя,  документи, підписані Л. М. Кравчуком на посадах Голови Верховної Ради Української РСР, Президента України, портрети ювіляра та подарунки, отримані ним на посаді Президента.

 

Книжково-ілюстративна експозиція презентує добірку книжкових видань, що висвітлюють суспільно-політичні процеси періоду здобуття незалежності, функціонування  інституту президентства в Україні, основні етапи розбудови незалежної держави, її поступ на міжнародній арені. Особливої уваги заслуговують видання, присвячені життєвому шляху Л. М. Кравчука і творчий доробок ювіляра.

Архівні документи і матеріали для експозиції надані Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Центральним державним кінофотофоноархівом України імені Г. С. Пшеничного, Державними архівами Рівненської та Чернівецької областей, Фондом Президентів України Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Відвідувачі можуть ознайомитись із експозицією у виставковому залі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за адресою: м. Київ, пр. 40-річчя Жовтня, 3.

 За довідками звертатись за телефоном: +38 (044) 525-40-74 та на електронну пошту presa@nbuv.gov.ua.