Виставка присвячена дню народження та роковинам смерті Тараса Григоровича Шевченка.
За останні роки у розвитку шевченкознавства була проведена значна робота по збиранню, науковому дослідженню і виданню творів великого Кобзаря, опубліковано багато нових матеріалів, виявлено невідомі раніше автографи поета, його листи, документи. Освітлено важливі сторінки діяльності та творчості Шевченка.
До уваги читачів представлені факсимільні видання рукописних збірок поезій Т.Шевченка; фотовідтворення гектографованого «Кобзаря Т.Г. Шевченка; фотолітографічний відбиток власнорусного листа Т.Шевченка; систематизований опис автографів Шевченка, який охоплює автографи окремих поезій і поетичних збірників, авторизовані списки поетичних і прозових творів, друковані збірники з поправками Шевченка, рукописні збірники мішаного змісту, автографи російських повістей, автобіографічну прозу, статті, замітки, записи народної творчості, листи, офіційні документи та ділові папери, альбоми малюнків з фольклорними записами, офорти, дарчі написи та інші документи.
У пропонованих читачам етюдах про Шевченкові автопортрети зроблено наголос не на науковому дослідженні, а на образній інтерпритації. За допомогою мистецького та поетичного проникнення в художню сутність автозображень Шевченка автор робить спробу збагнути трагедію і велич його дивовижної долі.
У каталогах відображено видання поетичних, прозових і мистецьких творів Т.Г. Шевченка, а також зібрання графічної Шевченкіани Музею книги і друкарства України.
У книгах детально аналізується творчість Тараса Шевченка, зокрема малярська, стрижнем якої була велика, безмежна, сильніша за все любов художника до України. В них містяться вибрані вірші і поеми тараса Шевченка, написані в різні періоди його життя. Твори подаються в оригіналі та в перекладі російською мовою.
У представлених збірниках містяться неопубліковані та маловідомі листи сучасників Т.Г. Шевченка, а також діячів науки і культури пізнішого періоду (1842-1917 рр.), в яких згадується про життя і творчість поета, його оточення, йдеться про історію окремих рукописів і видань творів, а також про боротьбу, що точилася навколо спадщини Т.Г. Шевченка в дожовтневу добу.
До уваги читачів надано статті, в яких простежено історію створення та цікаві моменти діяльності Канівського державного музею-заповідника «Могила Т.Г. Шевченка». У збірнику «За колючим дротом» висвітлена одна із найтрагічніших сторінок в історії Тарасової гори – період фашистської окупації та подано спогади колишніх в’язнів трудового табору, організованого фашистами в музеї Кобзаря у Каневі, а також матеріали про зустрічі з колишніми ув’язненими через півстоліття у музеї Тараса Шевченка.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах