Особливе завдання – зберегти унікальні фонди

Поділитися: 
Дата події: 
20-02-2024

У грудні минулого року Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники Інституту єврейських досліджень YIVO (Нью-Йорк) – виконавчий і генеральний директор доктор Джонатан Брент та керівник апарату Інституту Шеллі Фріман. Метою їх  візиту було знайомство з нашими фондами, оскільки  Інститут займається питаннями зберігання, вивчення, увічнення й популяризації в усьому світі знань про історію та культуру євреїв Центральної й Східної Європи.

Результатами ознайомлення з документами вони залишились задоволені, але водночас побачили потреби НБУВ в перенесенні унікальних матеріалів на цифрові носії. Тому вже тоді вони обговорили з керівництвом Бібліотеки можливості співробітництва щодо оцифрування архівних матеріалів С. Ан-ського, а також інших матеріалів, які відповідають профілю їхньої роботи.

У продовження діалогу про це взаємно важливе співробітництво включились і працівники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. Тож нещодавно гостями в корпусі Бібліотеки на вулиці Володимирській були співробітники амбасади – радник з питань преси, освіти та культури Артур Еванс, координатор американських центрів Валентина Пашкова, асистентки аташе з питань культури Ольга Любинецька та Ганна Сумар.

Гості з цікавістю ознайомилися з фондами кількох відділів, зосередивши більше уваги на відділі юдаїки, про що клопотались представники YIVO. Фонди цього відділу об’єднують багато колекцій єврейської літератури та рукописів. Назагал це понад 140 тисяч одиниць зберігання, куди входять і архіви єврейських товариств, що існували на території України, й приватні архіви, пам’ятки друку, книжкові, журнальні, газетні видання.

Співробітники Посольства також більше дізнались про технічні можливості Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського щодо здійснення якісного оцифрування, про необхідність для цього певних засобів та обладнання. Цей візит допоможе визначити нагальні потреби Бібліотеки й можливості спонсорської допомоги, щоб максимально сприяти прискоренню темпів оцифрування наших фондів.

Фотоматеріали: