Обговорено сучасні виклики для бібліотек

Поділитися: 
Дата події: 
6-10-2020

6 жовтня в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» відбулося засідання секції «Сучасні виклики та завдання бібліотек в умовах цифровізації» в режимі онлайн на платформі Google Meet. Онлайн-засідання провели науковий керівник секції О.М. Василенко – директор Інституту  бібліотекознавства НБУВ, кандидат історичних наук, та модератор заходу – Т. Ю. Гранчак, провідний науковий співробітник НБУВ, доктор наук із соціальних комунікацій, професор. У її роботі взяли участь учені та спеціалісти українських бібліотек і наукових установ, зокрема Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Державної науково-технічної бібліотеки України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, Державної бібліотеки України для юнацтва, Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Київського університету імені Бориса Грінченка та інших.

Відкрила засідання генеральний директор НБУВ, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України Л. А. Дубровіна. У відеозверненні до учасників секційного засідання вона привітала всіх і наголосила, що сьогодні багатоаспектна діяльність Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського зосереджена на реалізації інноваційних проєктів у різних галузях знань та розвитку перспективних тематик фундаментальних та прикладних досліджень,

Радник Президії Національної академії наук України, почесний генеральний директор НБУВ, доктор філософських наук, професор, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України О. С. Онищенко у доповіді «Розвиток інформаційної грамотності ‒ неодмінне завдання бібліотек» окреслив актуальні вектори адаптації бібліотек в умовах цифровізації та чільні напрями роботи бібліотечної спільноти у сучасному інформаційному суспільстві. Цей виступ викликав у учасників обговорення підвищений інтерес та багато запитань.

Загалом було заявлено 40 доповідей. Значну увагу учасники засідання приділили ключовій темі – сучасним викликам та завданням бібліотек в умовах цифровізації, особливо трансформації сутності та змісту їхньої діяльності в умовах карантинних обмежень. Учасники секційного засідання, котрих упродовж заходу було більше 50, онлайн і в чаті взяли активну участь в обговоренні виголошених доповідей, частина з яких супроводжувалася презентаціями.

 

Оксана Клименко,

кандидат історичних наук, доцент,

старший науковий співробітник НБУВ

 

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92