Біографіка та біобібліографія як інформаційно-комунікативний ресурс

Поділитися: 
Дата події: 
10-10-2019

10 жовтня 2019 року серед низки заходів Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація: актуальні тенденції в цифрову епоху» відбулося засідання секції 6 «Біографіка та біобібліографія як інформаційно-комунікативний ресурс суспільно-політичних і культурних трансформацій», яку організував Інститут біографічних досліджень НБУВ.

До програми роботи секції було включено 21 доповідь науковців і бібліотечних працівників — співробітників НБУВ, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, Інституту історії України НАН України, Інституту геотехнічної механіки імені М. С. Полякова НАН України (Дніпро) тощо. У засіданні також взяли участь співробітники Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної бібліотеки України для дітей, наукових бібліотек Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана та Національного авіаційного університету.

Секційне засідання відкрив директор Інституту біографічних досліджень доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Володимир Іванович Попик. У своєму вступному слові він, зокрема, зазначив, що в нинішніх умовах завершення пострадянської доби біографістика, як і інші науки гуманітарної сфери, опинилася перед новими викликами, пов’язаними, в тому числі, зі зменшенням у суспільстві зацікавленості до її напрацювань, а також наголосив на необхідності пошуку нових форм репрезентації біографічного знання широкому загалу наших співвітчизників.

У ході роботи секції обговорювалися різнопланові актуальні питання теорії і практики біографічної та бібліографічної діяльності.

Фотоматеріали: