Сучасна бібліотека: збереження свідчень історії й залучення інновацій

Поділитися: 
Дата події: 
7-11-2018

7 листопада продовжила свою роботу міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація». Цього дня відбувались засідання секцій та семінари. 

На секційних заняттях у головному корпусі НБУВ було обговорено теми «Наукова бібліотека у цифрову епоху: традиції та інновації»,  «Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору», «Визначні бібліотекознавці та бібліографи Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського: до 100-річчя бібліотеки», а в корпусі по вулиці Володимирській – «Історія книжкової культури України: здобутки і перспективи». А на семінарах порушувались питання «Інтеграція друкованих і електронних бібліографічних ресурсів у формуванні репертуару періодики», «Довідково-бібліографічні ресурси: формування, використання, організація доступу», «Документальні історико-культурні фонди: традиції та новації місць зберігання, формування, використання».

А напередодні в рамках конференції відбулись дві цікаві презентації. Про свою книгу «Чорнобиль. Я піду і буду жити – або залишуся і помру» розповів австрійський фотограф-графік Петер Лаглер. Він здійснив подорож до зони, яку вразила радіація, через 31 рік після Чорнобильської катастрофи. І сам був надзвичайно вражений побаченим. «Моє велике бажання - показати людям, що насправді означає ядерна радіація, що криється за цим невидимим монстром, до яких нескінченних страждань це може призвести. Все це лежить поза виміром часу…  тобто існує в реальності назавжди», – сказав фотохудожник. У книзі вміщено 6 текстових розділів та 142 фотографії. Петер Лаглер висловив побажання, щоб ця книга побачила світ і українською мовою. 

Інший фотопроект цього ж майстра – «Будинок риби та шоколаду». Це серія робіт про долю словенського селища рибалок Ізола, колишнього центру виробництва середземноморських сардин, а нині фактично «втраченого простору», який занепадає, та долю його мешканців. Київ було обрано першим серед міст світу для презентації цього проекту.