Електронна виставка архівних документів до 120-річчя від дня народження Альфреда Миколайовича Окснера – видатного вченого-біолога, члена-кореспондента НАН України

Поділитися: 

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського презентує електронну виставку архівних документів до 120-річчя від дня народження Альфреда Миколайовича Окснера (15.02.1898–20.11.1973) – видатного вченого-ботаніка, члена-кореспондента НАН України, на якій експонується 27 архівних документів з особового фонду вченого.

А.М.Окснер – випускник Київського університету (1924), учень, а згодом колега видатних вчених О.В.Фоміна, М.Г.Холодного, І.І.Шмальгаузена. З 1926 р. і на все життя пов’язав свою долю з Інститутом ботаніки НАН України, де завідував відділом ліхенології та декілька років очолював інститут.

Наукові інтереси А.М.Окснера були спрямовані у флористичному, систематичному, філогенетичному та географічному напрямках. Теоретичні висновки вченого базувалися на експедиційних дослідженнях, які він проводив у різний час на території України та Білорусії, на Уралі, Далекому Сході, Прибайкаллі, Кавказі, Алтаї, Кольському півострові. Зібраний в експедиціях матеріал став основою великого гербарію лишайників. Саме ліхенологія (наука про лишайники) була одним з наукових пріоритетів вченого. Серед виданих майже 90 наукових праць А.М.Окснера найґрунтовнішими є «Визначник лишайників УРСР» (1937), монографія «Флора лишайників України» у двох томах (1956, 1968) та колективна монографія «Визначник лишайників СРСР» (1972–1977).

На виставці представлено оригінальні документи з особового фонду А.М.Окснера: автографи наукових праць, особові документи, фотографії вченого та ін. На деяких експонованих документах є автографи та фотозображення українських академіків О.В.Фоміна, М.М.Гришка, Д.К.Зерова, К.М.Ситника, з якими співпрацював Альфред Миколайович на різних етапах життя.

З електронною виставкою можна ознайомитися за адресою: http://www.nbuv.gov.ua/node/3912.

Безпосередньо з документами фонду А.М.Окснера можна ознайомитися за адресою: Інститут архівознавства НБУВ вул. Володимирська 62, к. 416, тел. для довідок 288-14-31.

 

Молодший науковий співробітник

Інституту архівознавства НБУВ

І. Г. Кіржаєва

Опубліковано Прес-службою

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 4-й поверх, к. 416;
надання архівних довідок - 1-й поверх, к. № 104.
9.15 - 18.00 (понеділок - п’ятниця)