КИТАЙСЬКІ СУВЕНІРИ ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ

Під час візитів іноземних делегацій, послів та подорожей до інших країн президентам, як правило, підносять подарунки. Подарунки у дипломатичному протоколі мають суттєве значення, символізуючи поглиблення та зміцнення стосунків між державами, в той самий час вони є вираженням вдячності, доброї волі, свідчать про бажання дружніх відносин.

Китай визнав незалежність України 27 грудня 1991 року, дипломатичні відносини встановлено 4 січня 1992 року. Двосторонні відносини між Україною та КНР носять характер стратегічного партнерства, відбивають багаторічні традиції дружби і співробітництва між двома країнами. Китай незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Україна неухильно залишається відданою політиці «одного Китаю». З урахуванням триваючих змін і реформ в Україні останніх років, наразі обома сторонами здійснюється робота, спрямована на започаткування нового етапу розвитку двосторонніх відносин шляхом піднесення їх на новий рівень.

Зустрічі на рівні глав держав:

- жовтень 1992 року Президент України Леонід Кравчук здійснив перший офіційний державний візит до КНР.

- вересень 1994 року тодішній Голова КНР Цзян Цземін здійснив державний візит в Україну.

- грудень 1995 року – офіційний візит Президента України Леоніда Кучми у Китай.

- липень 2001 року Голова КНР Цзян Цземін приїздить в Україну.

- 17-20 листопада 2002 року Президент України Леонід Кучма здійснює офіційний візит до Китаю.

- 1-4 квітня 2003 року Президент України Леонід Кучма здійснює державний візит до КНР

- 2-5 вересня 2010 року Президент України Віктор Янукович здійснив офіційний візит до Китаю.

- 18-20 червня 2011 року Голова КНР Ху Цзіньтао здійснив офіційний візит в Україну, в ході якого було підписано Спільну декларацію про встановлення та розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР.

- 27 березня 2012 року у Сеулі Президент України Віктор Янукович зустрівся з Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао.

- грудень 2013 р. – державний візит до КНР Президента України, який був ознаменований підписанням Договору про дружбу і співробітництво між Україною і КНР, Спільної декларації України і КНР про подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства та Програми розвитку відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР на 2014-2018 рр.

- 1 квітня 2016 р. під час Вашингтонського саміту з питань ядерної безпеки відбулася коротка зустріч між Президентом України П.О.Порошенком та Головою КНР Сі Цзіньпіном, у ході якої обговорено питання активізації співробітництва між Україною і КНР, а також проведення наступного засідання українсько-китайської міжурядової комісії зі співробітництва.

- 17 січня 2017 р. під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент України П.Порошенко провів зустріч з Головою КНР Сі Цзіньпіном, у ході якої глави держав висловили зацікавленість в активізації політичного діалогу на найвищому рівні та поглибленні економічної співпраці між Україною і КНР. Крім того, досягнуто домовленості щодо проведення у 2017 р. засідання Українсько-китайської Міжурядової комісії зі співробітництва та участі делегації України у форумі ініціативи «Один пояс, один шлях», яка пройде навесні 2017 р. в КНР. Сі Цзіньпін також підтвердив підтримку Китаєм територіальної цілісності й суверенітету України.

Посилання: https://www.facebook.com/fondprezudentiv/posts/649306025271546

Контактна інформація

Голосіївський пр., 3,
2-й поверх, к. 307.
+38 (044) 525-5470
9.15 - 18.00 (понеділок - п'ятниця)