Прес-анонс лекції-презентації «Духовно-культурна спадщина Івана Вишенського та Паїсія Величковського: від України до Афону. Нові факти та джерела»

Поділитися: 

Прес-анонс

Лекція-презентація «Духовно-культурна спадщина Івана Вишенського та Паїсія Величковського: від України до Афону. Нові факти та джерела»

24 січня в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться лекція-презентація «Духовно-культурна спадщина Івана Вишенського та Паїсія Величковського: від України до Афону. Нові факти та джерела».

Захід проведе директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні, головний редактор наукового альманаху «Афонська спадщина» Сергій Вікторович Шумило.

Учасники заходу дізнаються про історичні й духовно-культурні зв’язки України і Афону, про спадщину видатних українських духовних і культурних діячів – Івана Вишенського та Паїсія Величковського, про невідомі архівні джерела, виявлені дослідником в архівах Афону.

Окрім того Сергій Шумило презентує свої нові книжки:

  • «Преподобний Паїсій Величковський "Повість про святий собор" та маловідомі листи». Видання, в якому вперше українською мовою надруковано визначну і водночас забуту пам’ятку української духовної літератури XVIII ст. – його автобіографічний твір, а також документи з архівів України та Афону, що проливають світло на діяльність цього відомого українського святого, культурного і релігійного діяча XVIII ст. на Афоні, в Греції та Румунії.
  • «Старец Иоанн Вишенский: афонский подвижник и православный писатель-полемист». У книзі  вперше на основі маловідомих архівних документів зроблено спробу відтворення детального життєпису відомого українського письменника-полеміста і афонського подвижника XVII ст., також проаналізовано духовно-літературну спадщину Івана Вишенського. Крім того, автор спробував відшукати на Афоні печеру, в якій в затворі подвизався старець Івана Вишенський, і де він закінчив свій земний шлях.

Захід розпочнеться 24 січня о 15.00 у приміщенні НБУВ за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 62, читальна зала відділу зарубіжної україніки (к. 302).

Акредитація журналістів та представників ЗМІ за телефоном (066) 319-43-29, (066) 199-94-43, (044) 525-40-74 або за е-mail: presa@nbuv.gov.ua

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
+38 (044) 288-1434
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)

Контактна інформація