Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського підписала угоду про співробітництво з Київською Малою академією наук учнівської молоді

Поділитися: 

У рамках заходів Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Формування національного інформаційного простору», яка днями завершила свою роботу в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, відбулася знакова подія – презентація проекту підтримки обдарованої учнівської молоді та виховання майбутніх наукових кадрів – «Юні науковці – агенти позитивних змін в Україні», нещодавно започаткованого в НБУВ .

Проект презентували під час засідання секції «Наукові бібліотеки: основні напрями інтеграції з закладами освіти, науки та культури». Автори ідеї проекту й, власне, його розробники – провідні бібліотекарі Інституту бібліотекознавства НБУВ Ольга Зубенко та Анна Венідиктова – розповіли присутнім про те, як народився задум проекту, ознайомили з його змістовою концепцією.

Розкриваючи ідею створення в головній науковій бібліотеці країни платформи успіху творчої молоді, яка займається наукою, Ольга Зубенко, зокрема, зазначила: «Ми ставимо перед собою завдання створити креативний простір, в якому науковці разом з манівцями будуть розробляти нові ідеї, вирішувати завдання, які стоять перед наукою та суспільством. Для реалізації цього проекту нам потрібна партнерська підтримка! Ми відкриті для партнерської взаємодії! Ми шукаємо тренерів, які будуть навчати молодь ставити перед собою амбітні цілі та впевнено їх досягати, бути проактивними, вміти презентувати свої творчі ідеї й наукові знахідки, і вибудовувати ефективні комунікації. Ми запрошуємо до нашої команди науковців, які долучаться до формування нової наукової еліти. Ми будемо вдячні громадським організаціям, представникам бізнесу й просто успішним людям, які допоможуть підтримати талановитих дітей! Ми готові до співпраці з усіма, хто хоче разом з нами створювати сильну, успішну Україну! Дякуємо нашим колегам, партнерам, друзям, які вже підтримають нас!».

Серед тих, хто відгукнувся на заклик НБУВ долучитися до реалізації проекту, тренінгова компанія, послуги якої представили присутнім керівник тренінгового проекту InterConsulting Вікторія Коржнєва та керівник центру розвитку Graffit Наталія Дзюба.

Стати головним клієнтом проекту НБУВ «Юні науковці – агенти позитивних змін в Україні» виявив бажання Комунальний позашкільний навчальний заклад «Київська Мала академія наук учнівської молоді» (МАН).

Про основні напрями підготовки майбутніх науковців у Київській МАН, зміст реалізованих колективом закладу численних науково-пізнавальних проектів розповіла присутнім Лариса Карчина, завідувач відділу навчально-виховної роботи, керівник секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді». Вона підкреслила: «Ми сьогодні підписуємо Угоду про співробітництво з Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського, чим засвідчуємо великі сподівання на успішну реалізацію проекту "Юні науковці – агенти позитивних змін в Україні"».

У свою чергу, генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського член-кореспондент НАН України Володимир Попик подякував за підтримку ініціативи НБУВ і запевнив присутніх, що партнерська взаємодія із зацікавленими інституціями, потужні інформаційні ресурси та допомога кваліфікованого персоналу головної країни стануть у пригоді майбутній науковій зміні.

Угоду про співробітництво підписали: від КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» – в. о. директора КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Сергій Баценко, від Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – генеральний директор Володимир Попик.

Дякуємо нашим партнерам за підтримку важливого для майбутнього вітчизняної науки проекту і запрошуємо всіх зацікавлених до його реалізації.

Прес-служба НБУВ

Фото: Кирило Леванюк

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Відділ теорії та методології бібліотечної справи
просп. Голосіївський, 3, 2-й поверх, кімнати 333–336.
+38 (044) 524-2314
+38 (044) 524-3592 (читальний зал)
+38 (044) 524-3592 (мережа бібліотек НДУ НАН України)
Читальний зал
бібліотекознавчої літератури

9.15 – 18.00 (понеділок – субота)