ЖИТТЯ ЧУДОВЕ - ПОСМІХНИСЬ!

Шановні читачі! Фонд Президентів України (кім. 307) пропонує книжкову виставку «Життя чудове – посміхнись!» присвячену Дню сміху, який щороку відзначається у багатьох країнах світу 1 квітня. На виставці представлено збірки гумористичних та сатиричних творів сучасних українських поетів.

1. Андрушків, Богдан Миколайович. Історія одного кумедного життя та гумористичні переповідки про розвідницькі подвиги штандартенфюрера СС фон Штірліца [Текст] : пародії, каламбури. Сатиричні рекламні оголошення. Анекдоти й інші мініатюри / Б. М. Андрушків. - 2.вид., перероб., доп. - К. : Видавничий дім "Власті", 2005. - 359 с.: рис.

У книзі в іронічно-гумористичній формі на прикладі сільського хлопця Андрія Смалюха представлено життя та становлення молодих людей у післявоєнний період і пародії на радянську розвідницьку діяльність під час Другої світової війни. Твір не має єдиної сюжетної лінії, але його складові створюють широке панорамне полотно, на якому змальоване не лише життя сільських жителів у цей складний суспільний час, а й пародійно представлено вчинки відомих осіб у шпигунському світі. Використано оповідання, замальовки, етюди. Пародії деяких авторів, зведені під єдиний спільний знаменник, під яким століттями проживав і проживає наш народ з великим терпінням, всепрощенням, щирою любов'ю до України.

Систематизовано і подано серію українських різнотематичних усмішок.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1530

2. Белаш, Борис Федорович. Козьма Прутков в натуре [Текст]. Козьмополитикум : [стихотворения] / Борис Белаш ; [худож. В. Савилов]. - Донецк : Нац. Союз писателей Украины, 2013. - 251 с. : ил.

Нова поетична книга Бориса Білаша незвичайна тим, що наше сьогоднішнє життя з її побутовими і політичними драмами показана через призму сприйняття легендарного Козьми Пруткова. Зображений у статусі народного депутата, що дозволяє йому брати участь в законотворчому процесі, проявляючи себе в різних іпостасях по-різному. Незважаючи на шаржування подачі Пруткова як особистості нестандартно-грандіозного масштабу, йому не чужі слабкості, властиві кожному з нас у більшій чи меншій мірі.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2997

3. Борисов, Станіслав Михайлович. Кумедний шарварок [Текст] : гумор і сатира / Станіслав Борисов ; іл. Є. Романенка. - К. : Український письменник, 1992. - 80 с. : іл.

Поетична збірка «Кумедний шарварок» – чи не перший сатирично-гумористичний доробок С. Борисова після застійного періоду. Деякі з творів друкувалися в харківській періодиці та журналі «Перець».

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2290

4. Борисов, Станіслав Михайлович. Самостійний гармидер [Текст] : гумор і сатира / С. М. Борисов ; іл. Є. О. Романенко. - [Б.м.] : [б.в.], 2001. - 85 с.: іл.

Сатирично-гумористична збірка віршованих гуморесок, фейлетонів, памфлетів, жартів, шаржів, байок, епіграм Станіслава Борисова «Самостійний гармидер» – одне з небагатьох видань такого жанру протягом останніх років.

Значна частина творів автора з відомих причин друкувалась здебільшого за кордоном, зокрема в Англії, Чехії, Канаді.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №97

5. Глущенко, Леонід. Ранок [Текст] : поезія. Сатира. Жарти / Л. Глущенко. - К. : [б.в.], 1997. - 40 с.

«Ранок» – це збірка віршів поета-патріота Леоніда Глущенка. Вона присвячена поверненню його родини у рідне село Торговицю, що на Кіровоградщині, у 1938 році. Символічно, що й віршів у збірці – 38. Усім їм притаманна щирість, теплота в оспівуванні праці простих селян, змалюванні картин природи. У ряді творів гостра сатира звучить на адресу хапуг, чинуш, краснобаїв тих, хто гальмує поступ.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №687

6. Дудар, Євген Михайлович. Плацдарм [Текст] : гуморески. Анекдоти. Бувальщини. / Є. М. Дудар. - К. : Феміна, 1996. - 391 с.

Книжка Євгена Дударя – це роздуми про нас і про те, що діється довкруг нас. Це спонука до роздумів про час і про себе. В ній, як і в усіх попередніх, –щира дотепність, гірка іронія і віра.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №511

7. Завальний, Микола Якович. Як козаки були моряками [Текст] : гумор і сатира / М. Я. Завальний. - Винниця : Вінниця, 1996. - 50 с.

Нова книга гумору і сатири Миколи Завального присвячується морякам Українського флоту. В основу лягли історичні події в Україні, починаючи з часу виникнення флоту в XV – XVI століттях і сьогодення.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №556

8. Євтушенко, Віктор Арсенійович. Сміх на голову [Текст] / Віктор Євтушенко. - Біла Церква : Буква, 2008. - 98 с. : іл.

Тузінь (по-англійськи – дюжину) років пересмішникує Віктор Євтушенко. До цього ювілею – шоста книжка туза гумору й восьма письменника «в законі», члена Національної спілки України.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2436

9. Євтушенко, Віктор Арсенійович. Старі казки на новий лад [Текст] : [гумор і сатира] / Віктор Євтушенко ; [худож. О. С. Решетняк]. - Біла Церква : Буква, 2003. - 111 с. : кольор. іл.

В четвертій книзі Віктор Євтушенко націлює сатиричне перо на гострі злободенні, але в нашому суспільстві, на жаль, нестаріючі проблеми, які не можуть не торкнутись українського читача.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2410

10. Индурский, Семен Давыдович. Редакционные улыбки [Текст] / С. Д. Индурский ; худож. Б. Ефимов. - (Библиотека Крокодила ; №4(1040)). - М. : Правда, 1988. - 48 с.: рис.

У читачів користуються успіхом розповіді бувалих людей різних професій – моряків, геологів, льотчиків, лікарів «Швидкої допомоги», слідчих.

Такі розповіді, як правило, підкуповують своєю правдивістю і закоханістю авторів в свою професію, в справу, якій вони присвятили життя.

Іноді бувалі люди пишуть свої книги самі, іноді їм допомагають робити це професійні літератори, журналісти.

Семену Давидовичу Індурському ніхто не допомагав написати цю книгу тому, що він суміщав у своїй персоні і бувалого чоловіка, і професійного літератора – досвідченого журналіста, газетяра до мозку кісток.

Кілька десятиліть С. Д. Індурський пропрацював в московській пресі. Він відмінно знав редакційне життя у всій його своєрідності. І не тільки знав, а й любив. Без любові до своєї нелегкої журналістської справи працювати в газеті по-справжньому, з повною віддачею взагалі неможливо. Спостережлива людина, він роками заносив в свій блокнот підслухи і побачене в штовханині редакційних буднів. В результаті виникла ця безпрецедентна, але зате дуже щира, жива і повчальна книжка.

Автор назвав свою книжку «Редакційні посмішки», визначивши тим самим жанр своїх записів і одночасно в чомусь себе, природно, обмеживши. Втім, думаю, читач знає, що журналісти - народ веселий, і прийме «Редакційні посмішки» з посмішкою.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1616

11. Кримський, Анатолій Анатолійович. Поет на груші [Текст] : літ. пародії / Анатолій Кримський, Сергій Колесников. - Кіровоград : Центр.-Укр. вид-во, 1995. - 47 с.

Пост на груші. Хіба таке буває? Та й чого це він туди забрався? Ці та інші, далеко курйозніші, питання виникнуть у читача, який перегорне цю книгу. Автори збірника сподіваються, що читачі знайдуть і відповіді на запитання.

Відомі в степовому краї пародисти змушені, однак, застерегти тих, кому бракує почуття гумору: ця книга не для вас, панове. А втім...

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2953

12. Лях, Михайло. Сміх лікує всіх [Текст] : гуморески / М. Лях. - (Бібліотека газети "Слово"). - Виноградів : [б.в.], 2005. - 76 с.: іл.

У  своєму  веселому  творі  виноградівський  поет  –   гуморист  виклав явища, підмічені в нашому буденному житті –   на роботі,  в побуті,  в сім’ї. Особливу  увагу  автор  приділяє  випадкам  порушення громадських норм людської поведінки. В творах влучно виражено тонкий ненав’язливий гумор  і народну мудрість та об’єктивний погляд в майбутнє.

В книгу вміщено також розділ серйозних віршів.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1734

13. Репецька, Надія Степанівна. Трахеобронхіт [Текст] / Н. С. Репецька ; Джоконда : Гумор / Ф. М. Кржечківський. - Т. : [б.в.], 2003. - 27 с.

До книжки увійшли гумористичні твори двох авторів з міста Бережан, що на Тернопільщині: прозові – Надії Репецької та віршовані – Федора Кржечківського. Щирий народний гумор, самоіронія та вміння побачити смішне у буденному притаманні авторам.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1747

14. Милаш, Николай Ильич. Милашутки [Текст] : стихи : в 2 т. / Николай Милаш. - Днепропетровск : Алексей Ленский [изд.], [2013]    .

         Т. 2. - 2013. - 159 с.

Ця книга автора містить короткі вірші (в основному, іронічні), що відображають прозріння, знахідки, спостереження, знайденої поетом-фронтовиком протягом життя.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2979/2

15. Монастиренко, Григорій Антонович. Ішов Гриць з вечорниць... [Текст] : спогади, бувальщини, гумор / Г. А. Монастиренко. - Донецьк : РВВ Донецького обласного управління, 1994. - 49 с.

На долю журналіста Григорія Монастиренка випало нелегке дитинство. Його юність припала на суворі роки Великої Вітчизняної війни, безпосереднім учасником якої був і він – нині капітан запасу. Спогади про зустріч з Володимиром Сосюрою, Павлом Безпощадним, Павлом Байдебурою, Григорієм Кривдою та іншими письменниками, про Голодомор-33 – читаються з цікавістю. Почуття легкого гумору і щирої посмішки присутні у його творчості.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №912

16. Пахомов, Анатолій Іванович. Умій, народе! [Текст] : байки, гуморески, мініатюри / А. І. Пахомов ; худож. К. Ф. Байшова. - Глобине : Поліграфсервіс, 2003. - 52 с.: іл.

2003-ій рік було оголошено в Україні Роком культури. Напевне, це неспросто, напевне це те, чого так не вистачає нашим людям, аби повноцінно увійти в коло цивілізованої світової спільноти. Саме цій меті послужить гумор і сатира Пахомова A.I.. Кожен його твір – урок з нашої національної культури. Читайте, вивчайте, пам'ятайте. Для широкого кола читачів.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1573

17. Простопчук, Василь Васильович. Білі метілі [Текст] : лірика. Гумор. Сатира / В. В. Простопчук. - К. : Феміна, 1995. - 304 с.

Поет-лірик, поет-сатирик, поет-пісняр... Василь Простопчук заявив про себе пізно, але зріло. Його ніжна інтимна лірика, його влучне сатиричне слово свідчать про непересічність таланту.

До книжки увійшли вибрані та нові твори.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №6

18. Простопчук, Василь Васильович. Непристольні гноми [Текст] : [кн. афоризмів-васюкізмів] / Василь Простопчук ; [мал. Юрія Опекана]. - Луцьк : Волинська книга, 2007. - 222 с. : мал.

Книга афоризмів-васюкізмів Василя Простопчука «Непристольні гноми» як гроно достиглих фініків до столу гурмана, який знається і на смаку слова – довершеного і влучного.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2798

19. Простопчук, Василь Васильович. Непристольні гноми [Текст] : [афоризми-васюкізми] / Василь Простопчук ; [мал. Юрія Опекана]. - Луцьк : Волинська книга, 2009. - 223 с. : мал.

«Хтось бореться м’язами, я – гномами-фразами», – заявляє Василь Простопчук у третьому томі афоризмів-васюкізмів «Непристольні гноми», демонструючи майстерне володіння дошкульним, але доброзичливим словом.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2800

20. Простопчук, Василь Васильович. Непристольні гноми [Текст] : [афоризми-васюкізми] / Василь Простопчук ; [мал. Юрія Опекана]. - Луцьк : Волинська книга, 2009. - 222 с. : мал.

«Читача не пожалів – три томи нашкрябав слів», кепкує із себе Василь Простопчук у черговому томі афоризмів-васюкізмів «Непристольні гноми», дотепністю яких читач щиро втішиться.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2799

21. Савич, Александр Михайлович. Стихи. Анекдоты в стихах [Текст] / А. М. Савич. - Нежин : [б.и.], 1997. - 89 с.

Савич Олександр Михайлович пройшов складний життєвий шлях. Служив в армії, працював начальником автошколи, викладав технічні дисципліни в Ніжинському технікумі механізації сільського господарства, з 1989 року – інспектор народної освіти.

Але ніколи він не обмежувався вузькими службовими інтересами. Протягом двадцяти років друкувався в газетах і журналах. Читач це помітив. Особливий інтерес викликають його вірші, зокрема, короткі гуморески. У кількох іскрометних рядках відмічаються людські слабкості. Посміхаючись, Олександр Михайлович змушує задуматися.

Пропонований збірник – перша книга поета.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №384

22. Семено, Володимир Маркович. Полундра! Сатиричний тризуб (Полтавський зуб) [Текст] : гуморески, пародії, іронічні вірші, епіграми, лірика сатирика / В. М. Семено. - [Полтава] : Полтава, [1993]. - 55 с.: фотоіл.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №152

23. Сніжко, Микола Семенович. Крики віче [Текст] / Микола Сніжко ; мал. нар. худож. України Анатолія Василенка. - Черкаси : Вертикаль, 2014. - 134, [1] с. : мал.

Автор цієї книжки вважає, що кожен твір будь-якого письменника – це крики людських душ. Один крик – то, може, голос волаючого у пустелі. А сотні, тисячі, мільйони криків – то вираз душі, серця і розуму народу, його філософії і менталітету. Вони можуть бути виражені по-різному, бо люди різні.

Прочитайте книжку, і ви, напевне, відчуєте себе присутнім на народному віче, та почуєте серед мільйонів голосів і свій крик.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3174

24. Соколовский, Аркадий Семенович. Звездный дождь [Текст] : эпиграммы. Юморески. Дружеские шаржи / А. С. Соколовский. - К. : Кобза, 1996. - 205 с.

У першій поетичній книзі Аркадія Соколовського – «Частинки розданому душі», що вийшла рік тому, публікувалися вірші різних жанрів, серед яких був спеціальний розділ сатири і гумору. У цій же – другій поетичній книжці Аркадія Соколовського – «Зоряний дощ» – жанр сатири і гумору – є основним.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №457

25. Стрихарчук, Зоя Романівна. 100 і одна гумореска Зої Стрихарчук [Текст] / З. Р. Стрихарчук. - [Б.м.] : [б.в.], 1998. - 124 с.

Гуморески Зої Стрихарчук – це живі картини народного гумору, крізь призму яких видно наше сьогодення, наш побут.

Вони відзначаються природністю, влучністю, дотепністю і залюбки можуть увійти до репертуару читців-гумористів.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1261

26. Суховець, Надія Лаврентіївна. Фантастичний гумор [Текст] : [збірка] / Надія Суховець. - К. : Леся, 2011. - 48 с. : іл., фото. - Текст укр. та рос.

До збірки «Фантастичний гумор» увійшли фантастичні, сатиричні і ліричні гуморески українською та російською мовами для дорослих.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2227

27. Теличко, Валентин Алексеевич. Винегрет [Текст] : сб. избранных анекдотов / В. А. Теличко. - Винница : Книга-Вега, 2005. - 288 с.: рис.

Книга автора – це збірник анекдотів і жартів. В. Теличко давно захоплюється народним гумором і сам складає анекдоти на політичну, соціальну та побутову тематику.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1576

28. Федоренко, Анастасия Сергеевна. Большая книга жизни. Юрий Никулин [Текст] / Анастасия Федоренко. - Донецк : Изд-во А. С. Федоренко, 2013. - 287 с. : ил.

Юрій Нікулін з дитинства мріяв стати клоуном. Про кар'єру актора навіть не думав. Та й в Інституті кінематографії сказали – з таким обличчям Вас ніхто ніколи знімати не буде. Але життя розпорядилося по-іншому. Юрій Володимирович Нікулін став всенародно улюбленим артистом.

Коли йому виповнилося шістдесят, він поставив в шафу свої клоунські черевики і одягнув на голову капітанський картуз телевізійного клубу «Білий папуга». Юрія Нікуліна призначили директором рідного цирку. І як директор цирку, він побудував його заново.

У цій книзі Анастасія Федоренко розповідає про свою дружбу з Юрієм Володимировичем Нікуліним. Читачі побачать малюнки Юрія Нікуліна і раніше ніде не опубліковані фотографії видавця цієї книги.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3051

 

Контактна інформація

Голосіївський пр., 3,
2-й поверх, к. 307.
+38 (044) 525-5470
9.15 - 18.00 (понеділок - п'ятниця)