ЖІНОЧА ПОСТАТЬ В ІСТОРІЇ

Шановні читачі! Фонд Президентів України (кім. 307) пропонує книжкову виставку «Жіноча постать в історії» присвячену Міжнародному жіночому дню. На ній представлено видання присвячені долям та досягненням відомих жінок України та світу.

1. Берегиня України [Текст] : за матеріалами радіопрограми для жінок "Берегиня", що звучали в ефірі протягом 1991-1994 років / авт.-упоряд. Т. І. Косенко. - К. : Мистецтво, 1995. - 288 с.:іл.

Таїсія Іванівна Косенко, автор і ведуча програми Українського радіо для жінок «Берегиня», включила до книжки найцікавіші нариси, що звучали в ефірі протягом 1991 – 1994 років. Серед них – розповіді про Велику княгиню Ольгу, про одну із засновниць Київського братства Галшку Гулевичівну, про княгиню Анастасію Заславську, коштом якої в середині XVI століття уперше було видане Євангеліє українською мовою, про всесвітньо відому співачку Соломію Крушельницьку, про першу народну артистку України Марію Заньковецьку та про багатьох інших славних жінок минулого й сьогодення – справжніх Берегинь своєї держави, свого народу.

У книжці подано й деякі практичні поради: як зміцнити здоров’я, як зробити затишною свою оселю, як перешити одяг

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №450

2. Тернопільська О. Благословенна Будь. Замовне видання / О. Тернопільська. – Київ, 2010. – 56 с.

Ця книга присвячена земним діянням Пресвятої Богородиці.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3233/CDR 3234

3. Українки в історії [Текст] / С. Андрусів [та ін.] ; ред. В. Борисенко. - К. : Либідь, 2004. - 326 с.: іл.

У книзі на великому архівному матеріалі, маловідомих літературних джерелах подаються портрети видатних жінок України від часів Київської Русі до наших днів. Вміщено розповіді про славетних українок – жінок-патріоток із знатних родів, меценаток, вчених, літераторок, мисткинь, громадських та політичних діячок, учасниць боротьби за незалежність України та збереження національної ідентичності.

Багато імен високих достойниць висвітлюються вперше.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВС40308

4. Ричка, Володимир Михайлович. Княгиня Ольга [Текст] / В. М. Ричка. - (Особистість і доба). - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 2004. - 336 с.: іл.

В аннали вітчизняної історії свята, рівноапостольна княгиня Ольга ввійшла одночасно Святою і Мудрою. Феномен цієї яскравої історичної особистості полягає не тільки і не стільки в тому, що то була перша та єдина жінка, яка сподобилась обійняти великокнязівський скіпетр і тривалий час успішно врядувати у Київській державі. їй належить визначальна роль у сполуці Русі язичницької з Руссю християнською, у реформуванні державного управління і утвердженні Київської держави у тогочасному християнському світі. У цьому відношенні вона є la femme fatale історії Русі.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА659763

5. Воспоминания о Мэгги: Портрет Маргарет Тэтчер [Текст] / пер. с англ. М. Ю. Зарицкая ; сост. И. Дейл. - К. : Знання-Прес, 2003. - 349 с.

У цій книзі зібрано розповіді про Маргарет Тетчер відомих політиків, членів Кабінету Міністрів Великої Британії, членів Парламенту, журналістів, багатьох інших людей зі світовим ім’ям. Усі вони надали свої спогади, знаючи, що гонорар за цю книжку буде перераховано на рахунок однієї з благодійних організацій леді Тетчер – Національної спілки попередження жорстокого поводження з дітьми. Оповіді авторів спогадів цікаві, змістовні, а в деяких випадках досить зворушливі. Вони розповідають про тріумфи і поразки Маргарет Тетчер, її ставлення до колег, підлеглих, обслуги, простих людей, дають читачу уявлення про характер леді Тетчер, її політичні погляди, підкреслюючи її людяність і доброзичливість.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА635625

6. Тэтчер, Маргарет. Искусство управления государством. Стратегии для меняющегося мира [Текст] / М. Тэтчер ; пер. с англ. В. Ионов. - М. : Альпина Паблишер, 2003. - 504с.+ 4 л. фотогр.

«Мистецтво управління державою» -- глибока наукова праця, написана громадським діячем світового значення. У книзі можна виділити чотири великі блоки питань. По-перше, це підведення підсумків минулої епохи – роздуми над уроками «холодної війни», минулою і нинішньою роллю США. По-друге, оцінка шляхів розвитку Росії, Китаю, Індії та країн Далекого та Близького Сходу. По-третє, загрози, які представляють для світу нестабільність на Балканах, держави-ізгої, ісламський екстремізм і міжнародний тероризм, а також стратегії, що дозволяють протистояти їм. І, нарешті, -- процес інтеграції в Європі, що таїть в собі небезпеку непомітного розширення влади міжнародних інститутів та шкоду незалежності національних держав.

Картина світу, представлена Маргарет Тетчер, її бачення сьогоднішніх і завтрашніх проблем можуть викликати цілу гаму почуттів від повного схвалення до бурхливого протесту, за винятком одного – байдужості. Систему поглядів, які представлені і послідовно відстоюються в книзі, сама Маргарет Тетчер лаконічно називає «консерватизм».

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВС38328

7. Albright, Madeleine. Madam Secretary [Текст] : a memoir / M. Albright ; with B. Woodward. - New York, New York : Miramax Books, 2003. - XIV, 563 p.: ill.

Вісім років – обидва президентські терміни Білла Клінтона – Мадлен Олбрайт була активним учасником найважливіших і драматичних політичних подій: від зусиль домогтися миру на Близькому Сході до гуманітарної інтервенції НАТО в Косові. У своїх відвертих мемуарах жінка, яка вперше в історії США зайняла високий пост державного секретаря (міністра закордонних справ) в уряді своєї країни, захоплююче розповідає про ці події і дає читачам можливість зазирнути за лаштунки міжнародних відносин під час одного з найбільш бурхливих періодів світової історії.

У своїй дуже щирій книзі Мадлен Олбрайт жваво розповідає про провідних світових лідерів, з якими вона особисто спілкувалася, і про труднощі, які їй довелося подолати, стверджуючи себе на дипломатичній арені, яка традиційно вважається сферою чоловічого домінування.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1066

8. Олбрайт, Мадлен. Госпожа госсекретарь [Текст] : мемуары Мадлен Олбрайт: При участии Билла Вудварда / М. Олбрайт ; пер. с англ. А. Лисовский [и др.]. - М. : Альпина Бизнес Букс, 2004. - 687с., [16 ]л л. фотоил.: фотоил.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВС39664

9. Jephson, Patrick. Portraits of a Princess: travels with Diana [Текст] / Patrick Jephson ; pictures by Kent Gavin, royal photographer. - London : Patrick Jephson, 2004. - 230 p. : phot.

Патрік Джефсон, особистий секретар Діани впродовж багатьох років, подає своє власне бачення того проміжку часу, який він провів з Принцесою. Саме ця людина організувала майже всі її закордонні подорожі та супроводжувала її в них, тому його точка зору надає книзі унікальне відчуття першоджерела.

Задля книги Портрети Принцеси Джефсон зібрав видатну команду, яка працювала разом з ним над тим, щоб хронологічно відтворити ходу Діани Світом: прес-секретаря, начальника охорони та особистого помічника Принцеси.

З цього безцінного особистого досвіду до уваги читача запропоновано пікантні та цікаві подробиці, які додають кольору захоплюючому закулісному життю, пов’язаному з забезпеченням подорожей знаменитої особи королівської сім’ї: як було організовано висвітлення подій у ЗМІ, як вирішувалися питання протоколу, а також як приводилися у відповідність революційному королівському стилю Діани транспортне забезпечення та заходи особистої безпеки.

Інші експерти коментують зміни вподобань Діани у моді, адже її гардероб з часом еволюціонував з так званого образу «нерішучої Ді» у спільних турах до образу впевненої ікони вишуканого стилю балів у Вашингтоні або практичного лідера доброчинного руху в Африці.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3144 з дод. 1,2

10. Clinton, Hillary Rodham. An invitation to the White House: at home with history [Текст] / Hillary Rodham Clinton. - New York ; London  ; Toronto : Simon & Schuster, 2000. - 311 p. : ill.

Ця книга є своєрідним путівником за лаштунки Резиденції Президентів США – Білого Дому. Читачі мають змогу ознайомитись з фактами історії  цієї історичної будівлі, відвідати заходи, проводились тут, а також навіть ознайомити з меню офіційних прийомів.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ІВ220960 

11. Lee Hee-ho. My love, my country [Текст] / Lee Hee-ho ; transl. T. C. Rhee. - (USC Korean project). - Los Angeles, California : The Center for multiethnic and transnational studies: University of Southern California, 2000. - 269 p.: ill.

Люди кажуть, що за кожним великим чоловіком має стояти велика жінка. Це стосується Президента Південної Кореї Кім Де Чжуна та його дружини Лі Хі Хо. Вона постійно підтримувала свого чоловіка у громадських спрвах, чим самим вселяючи довіру та спокій в країні. У книзі є низка розділів, які є особистими, однак саме вони дозволяють краще зрозуміти корейське суспільство, а саме життя в умовах швидких змін у нестабільному політичному середовищі.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1013

12. Lee Hee-ho (Mrs. Kim Dae-jung) Praying for tomorrow: Letters to my husband in prison [Текст] / Lee Hee-ho (Mrs. Kim Dae-jung) ; transl. R. Tong-chin ; ed. G. O. Totten III. - Los Angeles, California : USC Korea project : University of Southern California, 2000. - XXVII, 344 p.

У книзі представлено щоденні листи Першої Леді Південної Кореї Лі Хі Хо до свого чоловіка Кім Де Чхуна (Президента Південної Кореї 1998 – 2003 рр.) у період його ув’язнення через виступи проти авторитарного режиму Чон Ду Хвана (1980 – 1988 рр.).

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ІВ205691

13. Мітіко (імператриця Японії). Будувати мости. Спогади про книги, прочитані у дитинстві [Текст] : [доп. Її Величності Імператриці Японії Мітіко на 26-му Конгресі Міжнар. ради з питань книг для дітей (IBBY), НьюДелі (1998)] / Її Величність Імператриця Мітіко ; [пер. укр. Людмили Скирди] ; Міжнародна рада з питань книг для дітей. Конгрес (26 ; 1998 ; Нью-Делі). - Токіо : Suemori Books, 1998. - Текст укр., яп.

Доповідь Її Величності, яка пропонується читачеві, транслювалася у відеозапису на 26-му Конгресі Міжнародної Ради з питань книг для дітей (ІВВУ), що проходив у готелі «Ашока» у Нью-Делі з 20 по 24 вересня 1998 року. В усному варіанті текст доповіді був дещо скорочений, але у виданні всі пропуски повністю відновлені.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3210

14. Софія Русова і сьогодення [Текст] : збірник / Упр. освіти і науки виконкому Івано-Франків міської ради, Загальноосвіт. шк.-садок I ступеня №7 ; упоряд. М. Ільків. - Івано-Франківськ : СІМИК, 2009. - 264 с. : фотогр. - Бібліогр.: с. 261 .

До збірника «Софія Русова і сьогодення» увійшли окремі статті С. Русової, історична довідка про загальноосвітню школу-садок І ступеня N97 міста Івано-Франківська, публікації науковців України та педагогів, модель впровадження ідей С. Русової у практичну роботу, конспекти уроків, виховних заходів із використанням педагогічних ідей вченої, інтерв’ю, фотоматеріали.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2092

15. Матяш, Ірина Борисівна. Катерина Грушевська: Життя і діяльність [Текст] / І. Б. Матяш. - (Життя видатних людей). - К. : Україна, 2004. - 240 с.

Автор книги, спираючись на документальні джерела, висвітлює життя і творчу спадщину талановитого українського культуролога, соціолога, етнолога, фольклориста Катерини Грушевської, яка є яскравим взірцем самовідданого служіння державі, науці, виконання свого громадянського обов’язку.

Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА657129

16. Кириченко, Раїса Опанасівна. Я козачка твоя, Україно [Текст] : сповідь перед тими, кого люблю і для кого співаю / Р. О. Кириченко ; літ. запис, упоряд. А. Михайленко. - Полтава : ВАТ "Видавництво "Полтава", 2003. - 216 с.: іл.

Тільки ім’я та прізвище – Раїса Кириченко, а скільки цим сказано. Народна артистка України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, повний кавалер ордена княгині Ольги, лауреат премії ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото» та ще багатьох інших відзнак. Але найповніша серед них – берегиня пісенної української душі. У цій книжці співачка розповідає про складний, а часом і трагічний, шлях селянської дівчинки з благословенної Полтавщини до всенародної шани. Крім спогадів самої Раїси Опанасівни, у книжці вміщено найпопулярніші пісні з репертуару артистки, розповіді її друзів про найдраматичніший період у її житті, листи шанувальників та великий блок документальних знімків.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1209

17. Матвієнко, Ніна Митрофанівна. Ой виорю нивку широкую [Текст] / Ніна Матвієнко ; [упоряд. текстів, авт. передм. Р. Дідула ; пер. англ., відп. ред. І. Пошивайло]. - Київ : УЦНК "Музей Івана Гончара", 2003. - 573, [2] с. : фот., ноти. - Рез. англ.

Близько шестисот сторінок багатоілюстрованого повнокольорового видання – це рідкісна можливість для читача зазирнути у потаємні царини душі й таланту символу української народної пісні – НІНИ МАТВІЄНКО, долучитися до нетлінних карбів духовної спадщини українців.

У першій частині книги вперше публікуються фрагменти з приватних листів і щоденникових записів, літературні нариси та етюди, нотатки з гастролей країнами світу, відгуки шанувальників таланту Ніни Матвієнко, в яких виявляється багатогранність особистості Співачки, постають, як на сповіді, її радості й печалі, сокровенні мрії та думки, вболівання за рідний народ, його культуру та історичну долю. Очима Ніни читач зазирне за куліси пісенного парнасу, відчує ту напругу й атмосферу, в яких гартувався не лише голос, а й світогляд «українського соловейка».

У другій частині видання подано багатий пісенно-музичний матеріал з репертуару співачки – понад 250 народних пісень і творів сучасних українських композиторів.

Видання проілюстроване світлинами з родинного архіву Матвієнків-Гончарів, а також репродукціями перлин народного мистецтва із збірки Українського центру народної культури «Музей Івана Гончара.

Книга знайде широке коло своїх читачів як в Україні, так і за її межами – адже феномен Ніни Матвієнко не залишає байдужими серця шанувальників Української Культури.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2947

18. Альбина [Текст] = Albina : [кн. посвящ. Альбине Николаевне Дерюгиной] / [I. Deriugina a.o.]. - К. : Новий друк, 2012. - 255 с. : цв. фот.

Ця книга присвячується 80-річчю Альбіни Миколаївни Дерюгіної – Мами світової художньої гімнастики, знаменитого тренера з художньої гімнастики, Героя України. Саме вона змінила долю цього виду спорту – мистецтва гармонії тіла і духу, грації, музики і краси. Завдяки Альбіні Миколаївні протягом півстоліття українські гімнастки завойовують першість на світових конкурсах, прославляючи Україну на планеті Земля, як одну з найкрасивіших, граціозних, спортивних націй. Як націю переможців.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2482

19. Дацков, Анатолій Іванович. Маестро [Текст] : творчий портрет хорового диригента Алли Миколаївни Покотило / А. І. Дацков. - Рівне : [б.в.], 2005. - 176 с.: фотоіл. - Бібліогр.: с. 169-172.

З цієї книжки читач дізнається про нелегкий життєвий і творчий шлях однієї з корифеїв хорового мистецтва нашого краю лауреата та дипломанта багатьох престижних фестивалів і конкурсів, володаря медалей, грамот, дипломів та інших нагород, учасниці багатьох радіо й телевізійних конкурсних програм, талановитого хорового диригента та аранжувальника Алли Миколаївни Покотило.

Автор публіцистичного твору розповідає про найбільш важливі етапи творчої біографії своєї героїні, що стали основоположними у формуванні її як особистості, як знаного митця не тільки на Рівненщині, а й в Україні.

Книжка видана з нагоди70-річчя з дня народження Алли Покотило та 50-річчя її творчої діяльності

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1801

20. Мельник, Леонід. Емілія Бережницька [Текст] / Леонід Мельник. - Коломия : Вік, [2008]. - 128 с. : кольор. іл. - Текст укр., англ., нім. та пол. мовами. - Бібліогр.: с. 89-90.

На основі живопису та споминів життя Е. Бережницької, автор простежує процес становлення й розвитку відомої в Україні малярки, яка силою свого духу, своєї віри в майбутнє української нації виховує покоління українців...

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2117

21. Шимоняк-Косаковська, Євгенія. Євгенія Шимоняк-Косаковська. Гутне художнє скло [Текст] : каталог / Є. Шимоняк-Косаковська ; авт. вступ. ст. Ф. І. Зубанич ; Спілка художників СРСР, Спілка художників УРСР. Львівське відділення, Львівська експерементальна кераміко-скульптурна фабрика. - Львів : Редакційно-видавничий відділ облполіграфвидаву, 1989. - 24 с.: іл.

Каталог робіт майстрині по склу Євгенії Шимоняк-Косаковської.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №1136

22. Горбенко, Оксана. Оксана Горбенко [Текст] = Oksana Gorbenko : Квіти для мами / Оксана Горбенко ; [ред.-упоряд. Микола Маричевський]. - К. : Журн. "Образотворче мистецтво" НСХУ, 2005. - 24 с. : кольор. іл.

Каталог робіт художниці Оксани Горбенко.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2427

23.Беріть квіти, мадам... [Текст] : до 15-річчя заснування Музею Матері у селищі Ков'яги на Харківщині / [авт.-уклад. Гаман В. П.]. - [Б. м.] : ІРІДІУМ, [20--]. - 20 с. : іл.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3047

 

 

 

Контактна інформація

Голосіївський пр., 3,
2-й поверх, к. 307.
+38 (044) 525-5470
9.15 - 18.00 (понеділок - п'ятниця)