Мовознавчі дискусії з відомим ученим-славістом Міхаелем Мозером

Поділитися: 

15 вересня у залі засідань Вченої ради НБУВ за підтримки Австрійського культурного форуму  в Україні відбулася творча зустріч з професором Віденського університету, президентом Міжнародної асоціації україністів Міхаелем Мозером. Професор Мозер виступив з темою: «Мої дослідження історії і сучасності української мови: доробок останніх років».  У заході взяла участь директор Австрійського культурного форуму Штефані Карнер.

На зустріч з відомим у світі славістом, мовознавцем, україністом, автором понад 250-ти наукових статей і багатьох монографічних студій до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського прийшли  досвідчені вчені і молоді дослідники мовознавства, зацікавлені аспіранти й співробітники НБУВ.

Завідувач відділу міжнародної інформації та зарубіжної зв’язків НБУВ Тетяна Арсеєнко привітала поважного гостя й учасників зустрічі у стінах бібліотеки та ознайомила присутніх з основними знаковими віхами наукової й творчої біографії вченого.

У своїй доповіді професор Мозер зупинився на проблематиці досліджень історії й сучасності української мови, результати яких викладено у виданнях, вже відомих українським мовознавцям. Ідеться зокрема про такі роботи (наявні у фондах НБУВ) як: «Причинки до історії української мови» (2008), «Український П'ємонт? Дещо про значення Галичини для формування, розбудови й збереження української мови» (2011), «Українська мова в Галичині: історичний вимір» (2011).

З особливим інтересом учасники заходу ознайомилися з виданнями, які пан професор привіз у дарунок НБУВ, зокрема: «Тарас Шевченко і сучасна українська мова: спроба гідної оцінки», «Das Ukrainische als Kirchensprache – Українська мова в Церквах»,  «Languages Policy and the Discourse on Languages in Ukraine under President Viktor Yanukovych (25 February 2010 – 28 October 2012) «Мовна політика й дискурс про мову в Україні за президентства Віктора Януковича») та ін.

У розмові та професійній дискусії брали участь відомі українські вчені та дослідники в галузі мовознавства, славістики, історії та перекладознавства: Марія Плющ (д-р філологічних наук, професор, зав. кафедри культури української мови Інституту української філології та літературної творчості ім. Андрія Малишка Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова), Анатолій Мойсієнко (д-р філологічних наук, професор, зав. кафедри сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Лідія Гнатюк (професор кафедри історії та стилістики української мови, д-р філологічних наук Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка), Іван Сойко (професор кафедри німецької мови Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та інші.

Українські вчені висловила щире захоплення глибиною українознавчих досліджень, й величиною доробку молодого вченого. Віденський професор, який не має українських коренів, приємно здивував присутніх чистотою української вимови.

До заходу в залі Австрійської бібліотеки НБУВ розгорнута книжкова виставка «Міхаель Мозер: наукові здобутки», на якій представлені твори вченого німецькою, англійською та українською мовами, а також літературні рецензії  та інтерв’ю.

Прес-служба НБУВ
Фото Кирила Леванюка
Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Читальний зал
"Австрійська бібліотека"
просп. 40-річчя Жовтня 3, 2-й поверх, к. 312.
+38 (044) 525-8642
9.15 - 20.00 (понеділок - п'ятниця)

Контактна інформація