Дари за all рік

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського висловлює щиру подяку всім дарувальникам за внесок у формування її фондів.
Подаровані видання стали цінним поповненням фондів найбільшої книгозбірні України, читальні зали якої щодня відвідує близько тисячі читачів.

Вознякевич Єжи

Єжи Вознякевич – директор Воєводської (обласної) публічної бібліотеки в Кракові, багаторічний посадовець місцевого самоврядування, радник міста Кракова та голова Комітету верховенства права міської ради Кракова (впродовж 2006–2014 рр.) під час ознайомчої екскурсії в НБУВ (31.05.2024) подарував для бібліотечного фонду 18 примірників видань різноманітної тематики. Література присвячена подіям суспільно-політичного та культурно-освітнього життя Польщі за багатьма аспектами польської історії, культури і мистецтвознавства. Зокрема, книги: Grezela R. „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?”, Seweryn A. „Ja prowadzę”, Bartoszewski W. „Życie trudne, lecz nie nudne”, Wajda A. „Kino i reszta świata” тощо.

Томенчук Богдан

У видавництві «Discursus» вийшла нова поетична збірка прикарпатського поета, математика та освітянина Богдана Томенчука під назвою “Вишийте, мамо, бронежилет”, яку автор передав в дар Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського з особистим автографом. Це 13-та збірка віршів автора. Її назва передає зміст і посил трьохсот творів, «про життя в часи, коли вишивають не сорочки чи весільні рушники, а бронежилети», а однойменний вірш, який дав назву книжці, написаний ще 2014 року. “Вишийте, мамо, бронежилет» практично на 75 відсотків нова книжка. Сюди увійшли вірші, написані після 24 лютого 2022-го, а також поезія, написана раніше, яка передвіщувала війну. Упорядниця книжки, професорка ПНУ ім. В. Стефаника Ольга Деркачова наголосила: «Це важка поезія, у ній велика концентрація болю, але водночас і потужна концентрація українського героїзму, нашої здатності чинити опір і підніматися з колін. Поки ми є і читаємо таку поезію, ми приречені на перемогу”. Кошти від продажу поетичної збірки Богдана Томенчука підуть на потреби ЗСУ.

Чмир Олена Сергіївна

НБУВ отримала від доктора економічних наук Олени Сергіївни Чмир зібрання книг Василя Пили - заслуженого діяча науки і техніки України (84 прим.). Зібрання містить власні твори автора, публікації його учнів, а також монографії, подаровані авторами з різних куточків України на знак поваги до відомого науковця та визнання його авторітету. Книги опрацьовано і передано на зберігання до основних фондів як "Бібліотека Василя Пили". http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/ref0011377

Карпенко Олексій

Олексій Карпенко – автор, дослідник, художник-ілюстратор, археолог, мистецтвознавець, фахівець з музейної, видавничої та рекламної справи подарував НБУВ кілька своїх видань. Зокрема, "Словник діалектизмів, запозичень та застарілих слів в українській мові", який містить лексичні одиниці, дібрані переважно на основі друкованих літературних джерел (народні казки карпатського регіону, авторські твори І.Котляревського, І.Франка, Г.Хоткевича, М.Черемшини) Та “Холодна зброя різних часів і народів”, в якій автор намагався по можливості докладніше висвітлити найцікавіші та маловідомі моменти розвитку холодної зброї різних часів та народів. Подається розгалужена класифікація відповідно до конструктивних та цільових особливостей за географічним принципом. Книга насичена цікавими, не затертими, історичними фактами.

Saburo Yashita

Громадянин Японії, пан Yashita Saburo, подарував НБУВ декілька сучасних іноземних видань, які присвячені історії Голодомору в Україні та воєнну агресію Росії проти України. Зокрема, видання "Holodomor : Ukraine 1933", в якому Філіп і Анна-Марі Наумяк, діти жертв Голодомору, які понад півстоліття жили у Франції, вирішують свідчити для історії та розповідають про жах, який вони пережили; "Russes et ukrainiens : les frères inégaux, du moyen age à nos jours" - книга, в якій автор Андреас Каппелле розповідає про війну, яку в Москві виправдовують так званою історичною необхідністю та ґрунтується на імперському баченні, згідно з яким доля Росії полягала б у контролі над територіями, які її оточують; видання "Le régiment Azov - Un nationalisme ukrainien en guerre", в якій автор Адрієн Нонжон досліджує шлях полку від його заснування після революції на Майдані у 2014 році до сьогоднішнього дня; "La guerre russo-ukrainienne : le retour de l'histoire" - видання в якому видатний історик України та холодної війни Сергій Плохій пропонує незрівнянний аналіз російсько-українського конфлікту, його витоків, перебігу та ймовірних і вже очевидних наслідків.

Громадська організація "Асоціація стоматологів України"

Громадська організація "Асоціація стоматологів України" в особі професора Ірини Петрівни Мазур та доцента Ірини Скрипник подарували НБУВ 37 видань присвяченних історії розвитку стоматології в Ураїні. Протягом ста років відбувався процес формування Української наукової стоматологічної школи. З утворення першого стоматологічного інституту в Києві стоматологія стала невід’ємною частиною медицини та було закладено наукове підгрунтя до вивчення захворювань порожнини рота. Висвітлено роль наукових товариств у розвитку стоматології, основні віхи формування наукової школи, створення мережі лікувально-профілактичних закладів в різних регіонах України, що надають стоматологічну допомогу.

Луцюк Любомир

Професор кафедри політичних наук Королівського військового коледжу Канади, доктор філософії Любомир Луцюк, подарував НБУВ власне видання "The Galicia Division: They Fought for Ukraine". Цей 30-сторінковий буклет досліджує фундаментальні питання діяльності української військової частини, надаючи глибокі пояснення. Робота досліджує досвід України під час Другої світової війни як частини СРСР, розглядаючи питання про те, чи справді українці вітали німців на своїй території.

Дешко Лариса

Спадкоємиця каразінського роду Лариса Дешко подарувала НБУВ кілька видань, зокрема "Родина в світлинах", "Ольга. Візерунок Долі" та двотомне видання "Среди непонятных стремлений и неоцененных утрат". В книзі "Родина в світлинах" представлена історія семи поколінь подільського роду Панасюків на тлі історії України. Вона містить родинні перекази, приказки, замовлення, рецепти, а також понад 100 старовинних і сучасних світлин з архівів родини. Книга доповнена фотографіями родинних авторських рушників. "Ольга. Візерунок Долі" - в живій есеїстичний манері розповідає про художницю, вишивальницю, реставраторку, музейницю Ольгу Василівну Гордієнко (1943-2018), більшість робіт якої, як і фотоматеріали, репродукуються у цьому виданні вперше. Виданням "Среди непонятных стремлений и неоцененных утрат" - було завершено десятирічний проект дослідження національно-культурних процесів у грецькому середовищі України 1920-1930 років, які відбувалися під час так званої коренізації – однієї з політичних кампаній у національному питанні у перші роки радянської влади.

Кривобок Володимир Іванович

Відомий київський меценат та бібліофіл, полковник Володимир Іванович Кривобок передав до НБУВ кілька цінних виданнь, зокрема "Битва за Соборність: від легенди до правди" та "Український Націонал-Консерватизм. Гетьманський Рух. Книга 1. 1900-1936". «Битва за Соборність: від легенди до правди» — книга, що цілковито занурить у події сторічної давнини та дасть відповіді на багато питань «чому». Десятки тем і сотні епізодів, що допоможуть зрозуміти, чому у 1917-1921 роках українцям не вдалося здобути власну державу на уламках двох імперій. «Український Ніаціонал-консерватизм: Гетьманський Рух» - історико-політологічна трилогія, в якій висвітлюються та аналізуються розвиток ідеології українського націонал-консерватизму та його теоретичні засади від початку ХХ ст. ї до початку ХХІ ст. Зокрема, розглянуто розвиток українського консерватизму як різновиду суспільно-політичної думки, моделі побудови Української Держави, її політичної та економічної системи тощо, засади українського націонал-консерватизму, теорії класократії та концепції трудової монархії, а також перебіг зародження й діяльності Гетьманського Руху в еміграції.

Копотун Ігор Миколайович

Доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, проректор з міжнародних зв'язків Академії ГУСПОЛ (Чеська Республіка) Ігор Миколайович Копотун подарував НБУВ 9 наукових, та навчально-методичні видання, що мають важливе теоретичне і практичне значення для удосконалення правових механізмів і вирішення сучасних проблем криміналістики, національної безпеки, кіберзлочинності та інших галузей права і містять нові концептуальні положення і рекомендації для науковців, працівників правоохоронних органів, представників громадськості і широкого кола читачів.

Сторінки

Щорічні надходження

 

Контактна інформація

  • Відділ комплексного формування бібліотечних фондів
  • Група дарів та колекцій
  • +38 (044) 524-45-97