Бібліотечні електронні ресурси та технології

Ресурс у стадії тестування.
Мета ресурсу - надання доступу до знань та поширення інформаційних матеріалів у галузі бібліотечних електронних ресурсів та технологій.
Якщо у вас є запитання або ви хочете запропонувати тему для обговорення, то заповніть реєстраційну форму.


Acta Diurna

Пропонований до уваги користувачів репозитарій “Acta Diurna” є сучасним ресурсом для забезпечення потреб академічної науки, навчально-освітніх проектів та усіх зацікавлених у вивченні історії української періодики. Створена на основі матеріалів фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка електронна база передбачає наповнення повнотекстовими копіями періодичних видань 1776-1945 рр.

American Memory

Пам'ять Америки надає вільний і відкритий доступ через Інтернет до рукописів, звукозаписів, зображень, відеоматеріалів, гравюр, карт і нот, які документують американську спадщину.

Canadiana

Canadiana.org це коаліція культурних установ і бібліотек  орієнтована на надання широкого доступу до канадської документальної спадщиниу цифровому форматі. Завдяки членству в єдиному альянсі, канадські бібліотеки поєднали технології і потенціал для партнерства у проекті відкритого доступу з метою збереження цифрової спадщини Канади.

Deutsche Digitale Bibliothek, DDB

Цифрова бібліотека Німеччини (нім. Deutsche Digitale Bibliothek, DDB) — найбільша в країні онлайн-бібліотека. У перспективі планується, що ця бібліотека об'єднає всі німецькі культурні та наукові установи з їхніми онлайн-бібліотеками та інтегрує до європейського проекту Europeana.

Diasporiana

Електронна бібліотека «Diasporiana» – це проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції.

Europeana

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, загальноєвропейський портал доступу до культурного надбання у цифровому вигляді із фондів бібліотек (не лише національних), а також архівів та музеїв Європи.

Gallica

Галліка (фр. Gallica) - цифрова онлайнова бібліотека Національної бібліотеки Франції. Всі матеріали бібліотеки знаходяться у вільному доступі. Бібліотека містить різні види документів: книги, журнали, газети, фотографії, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

Google книги

Google книги (анг. Google Books, попередні назви анг. Google Print, Google Book Search) — сервіс від компанії Google, який дозволяє повнотекстовий пошук всередині книг та журналів, які компанія Google сканує та розміщує у своїй базі даних відсканованих книг та журналів.

Harvard Library digital collections

Протягом майже чотирьох століть, бібліотеки, архіви та музеї Гарварда сформували надзвичайні фонд

HathiTrust Digital Library

HathiTrust Digital Library це електронний репозитарій спільного використання, створений у результаті співпраці академічних бібліотек США і Європи, з метою зберігання та надання доступу до їх електронних колекцій.

Internet Archive

Інтернет-архів (Internet Archive) — некомерційна організація, розташована у Сан-Франциско, Каліфорнія, метою якої є збереження культурного надбання. Інтернет-архів доступний безкоштовно.

Manuscriptorium

Manuscriptorium - це європейська цифрова бібліотека писемного культурного надбання. Мета проекту Manuscriptorium створити віртуальне дослідницьке середовище, яке забезпечить доступ до всіх існуючих цифрових документів у сфері історичних книжкових ресурсів (рукописи, інкунабули, стародруковані книги, карти, статути та інши види документів).

National Treasures from Australia’s Great Libraries

Проект «Галерея скарбів (Treasures Gallery)» має об’єднати в єдиному просторі історичні матеріали, які мають відношення до формування австралійської нації. Віртуальна експозиція містить різномантні документи (рукописи, карти, малюнки, картини) пов'язані з історією та культурою Австралії.

POLONA

Проект онлайн-бібліотека Polona дає всім бажаючим можливість познайомитися з зібраннями Національної бібліотеки та інших культурних інститутів Польщі.

Polska Biblioteka Internetowa

Польська інтернет бібліотека (PBI - Polska Biblioteka Internetowa) є основою для створення польських освітніх та культурних ресурсів Інтернету, відсутність яких є однією з головних перешкод на шляху розвитку інформаційного суспільства в Республіці Польща.

The European Library

Європейська бібліотека (англ. The European Library) — веб-портал, точка доступу до бібліографічних та повнотекстових ресурсів 48 національних бібліотек Європи.

Trove

Проект Національної бібліотеки Австралії.

World Digital Library (Світова цифрова бібліотека)

Міжнародна цифрова бібліотека, яка створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США

Електронна бібліотека «Культура України»

Функціонування ЕБ спрямовано на інтеграцію культури народів України у європейський і світовий інформаційний простір, зміцнення культурних зв’язків і формування позитивного іміджу України у світі.

Научное наследие России

Електронна бібліотека «Наукова спадщина Росії» розбудовується в рамках програми Президії Російської академії наук (РАН) з метою забезпечення збереження та надання публічного доступу до наукових праць відомих російських і зарубіжних вчених і дослідників, які працюють на території Росії.

Сторінки

Архів матеріалів

Цифрові бібліотечні
інтернет-проекти

Україна
Інші країни
Міжнародіні
World Digital Library

Бібліотекознавчі e-ресурси

Україна
Інші країни

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28