Бібліотечні електронні ресурси та технології

Ресурс у стадії тестування.
Мета ресурсу - надання доступу до знань та поширення інформаційних матеріалів у галузі бібліотечних електронних ресурсів та технологій.
Якщо у вас є запитання або ви хочете запропонувати тему для обговорення, то заповніть реєстраційну форму.


Acta Diurna

Пропонований до уваги користувачів репозитарій “Acta Diurna” є сучасним ресурсом для забезпечення потреб академічної науки, навчально-освітніх проектів та усіх зацікавлених у вивченні історії української періодики. Створена на основі матеріалів фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка електронна база передбачає наповнення повнотекстовими копіями періодичних видань 1776-1945 рр.

American Memory

Пам'ять Америки надає вільний і відкритий доступ через Інтернет до рукописів, звукозаписів, зображень, відеоматеріалів, гравюр, карт і нот, які документують американську спадщину.

Canadiana

Canadiana.org це коаліція культурних установ і бібліотек  орієнтована на надання широкого доступу до канадської документальної спадщиниу цифровому форматі. Завдяки членству в єдиному альянсі, канадські бібліотеки поєднали технології і потенціал для партнерства у проекті відкритого доступу з метою збереження цифрової спадщини Канади.

CDS/ISIS (Computer Documentation System / Integrated System Information Services) — пакет прикладних програм для побудови автоматизованих інформаційних систем бібліотек, архівів і музеїв

CDS / ISIS (Computer Documentation System / Integrated System Information Services)пакет прикладних програм для побудови автоматизованих інформаційних систем бібліотек, архівів і музеїв. Розроблена Джіампаоло дель Біджов в 80-х рр. XX ст. Розвивається і безкоштовно розповсюджується ЮНЕСКО. Має версії для роботи під управлінням операційних систем DOS, Windows і Unix. Функціонує у локальних і глобальних комп'ютерних мережах. Використовується 20 тис. організацій у 90 країнах світу.

Deutsche Digitale Bibliothek, DDB

Цифрова бібліотека Німеччини (нім. Deutsche Digitale Bibliothek, DDB) — найбільша в країні онлайн-бібліотека. У перспективі планується, що ця бібліотека об'єднає всі німецькі культурні та наукові установи з їхніми онлайн-бібліотеками та інтегрує до європейського проекту Europeana.

Diasporiana

Електронна бібліотека «Diasporiana» – це проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції.

DLIST (Digital Library of Information Science and Technology)

Відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук, що підтримується Університетом Аризони. Архів зберігає і найновіші англомовні препринти, і праці класиків бібліотечної справи.

E-LIS (Eprints in Library and Information Science)

Найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук, що пропонує користувачам пошук, перегляд повнотекстових документів та архівування власних наукових робіт.

Europeana

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, загальноєвропейський портал доступу до культурного надбання у цифровому вигляді із фондів бібліотек (не лише національних), а також архівів та музеїв Європи.

Gallica

Галліка (фр. Gallica) - цифрова онлайнова бібліотека Національної бібліотеки Франції. Всі матеріали бібліотеки знаходяться у вільному доступі. Бібліотека містить різні види документів: книги, журнали, газети, фотографії, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

Google книги

Google книги (анг. Google Books, попередні назви анг. Google Print, Google Book Search) — сервіс від компанії Google, який дозволяє повнотекстовий пошук всередині книг та журналів, які компанія Google сканує та розміщує у своїй базі даних відсканованих книг та журналів.

Harvard Library digital collections

Протягом майже чотирьох століть, бібліотеки, архіви та музеї Гарварда сформували надзвичайні фонд

HathiTrust Digital Library

HathiTrust Digital Library це електронний репозитарій спільного використання, створений у результаті співпраці академічних бібліотек США і Європи, з метою зберігання та надання доступу до їх електронних колекцій.

Information Technology in Library

Корисна та оперативна інформація про інновації в інформаційно-комунікаційних технологіях у бібліотечній справі.

Internet Archive

Інтернет-архів (Internet Archive) — некомерційна організація, розташована у Сан-Франциско, Каліфорнія, метою якої є збереження культурного надбання. Інтернет-архів доступний безкоштовно.

Librarians’ Digital Library

Електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук, що підтримується Documentation Research and Training Centre (Бенґалуру, Індія). Містить майже півтисячі англомовних документів.

Manuscriptorium

Manuscriptorium - це європейська цифрова бібліотека писемного культурного надбання. Мета проекту Manuscriptorium створити віртуальне дослідницьке середовище, яке забезпечить доступ до всіх існуючих цифрових документів у сфері історичних книжкових ресурсів (рукописи, інкунабули, стародруковані книги, карти, статути та інши види документів).

National Treasures from Australia’s Great Libraries

Проект «Галерея скарбів (Treasures Gallery)» має об’єднати в єдиному просторі історичні матеріали, які мають відношення до формування австралійської нації. Віртуальна експозиція містить різномантні документи (рукописи, карти, малюнки, картини) пов'язані з історією та культурою Австралії.

Online Web справка ИРБИС64

На данном этапе включены АРМы:

  • Администратор
  • Читатель
  • Каталогизатор + Инструкция Каталогизатора
  • Комплектатор + Инструкция Комплектатора
  • Инструкция Книгообеспеченность
  • Книговыдача
  • TCP/IP Сервер БД ИРБИС64
PERSIST - стратегії цифрового збереження (Проект ЮНЕСКО)

11-15 жовтня 2014 року в Жероні відбулась 2-а щорічна конференція Міжнародної ради архівів (ICA) – 2nd Annual Conference of the International Council on Archives. Робоча група проекту UNESCO-PERSIST 2014 р. у Жероні була присвячена технічним проблемам стратегій довгострокового збереження.

Сторінки

Архів матеріалів

Цифрові бібліотечні
інтернет-проекти

Україна
Інші країни
Міжнародіні
World Digital Library

Бібліотекознавчі e-ресурси

Україна
Інші країни

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28