Зміцнення потенціалу бібліотек-депозитаріїв ООН: вебінар з дослідження позицій держав-членів

Поділитися: 
Дата події: 
14-02-2024

14 лютого 2024 року відбувся вебінар "Researching UN Member States’ Positions" (Дослідження позицій країн-членів ООН) для співробітників та делегатів бібліотек-депозитаріїв ООН. Протягом 45-хвилинної сесії під керівництвом Янін Пікардт (Janine Pickardt), бібліотекаря відділу зв'язків з громадськістю та залучення спільноти Бібліотеки імені Дага Хаммаршельда, Департаменту глобальних комунікацій (Нью-Йорк, Сполучені Штати Америки) учасники проходили тренінг щодо стратегій пошуку позицій держав-членів ООН стосовно певних тем або подій, здійснення пошуку заяв та інформації про голосування в Цифровій бібліотеці ООН.

Пані Пікардт також ознайомила учасників з корисними онлайн-ресурсами, такими як Журнал ООН, Звіти про засідання та прес-релізи, а також функціоналом вебсайту "UN Member States on the Record" ("Держави-члени ООН на записах"), який надає доступ до інформації про членство та заяви, забезпечуючи заздалегідь встановлений стандарт пошуку для кожної держави-члена в таких базах даних, як ЮНБІСНЕТ, UN-I-QUE та прес-релізи. Для кожної держави-члена здійснюється пошук: основних документів, що стосуються її членства в ООН; заяв, поданих у головні органи; проєктів резолюцій, авторами яких вона є; періодичних звітів, представлених відповідно до конвенцій з прав людини тощо.

Від Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського в онлайн-заході взяла участь т.в.о. відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків Людмила Дем’янюк.  Нагадаємо, що Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського отримала статус депозитарію Організації Об’єднаних Націй у травні 1960 року (реєстраційний номер DL-155) та є єдиним в Україні депозитарієм ООН .

Щодо самої системи бібліотек-депозитаріїв ООН, то наразі вона нараховує 348 бібліотек-депозитаріїв, розташованих у 135 країнах і одній території – Палестині. Усі вони функціонують при національних, парламентських, публічних та університетських бібліотеках, а також у бібліотеках науково-дослідних інститутів та аналітичних центрах. Рішення про створення системи депозитарних бібліотек ООН (UNDL) було ухвалене в 1946 році, а першою офіційно відкритою бібліотекою-депозитарієм стала Бібліотека імені Дага Хаммаршельда в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в 1947 році. Нині Бібліотека імені Дага Хаммаршельда є головною бібліотекою системи ООН та входить до структури Департаменту глобальних комунікацій і координує депозитарну програму за допомогою відділу взаємодії з громадськістю.

Фотоматеріали: