Цінні мистецькі надходження до фондів НБУВ

Поділитися: 
Дата події: 
14-02-2024

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського отримала в дар низку нових цінних мистецьких видань, які займуть вагоме місце у фондах відділу образотворчих мистецтв  найбільшої бібліотеки країни.

Відомий полтавський мистецтвознавець, бібліограф, музейник, педагог Віталій Миколайович Ханко (член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України та міжнародної Асоціації арткритиків при ЮНЕСКО, лауреат обласної премії імені Панаса Мирного, Всеукраїнської премії імені Стефана Таранушенка), подарував НБУВ видання з власними дарчими написами: В. Ханко "Плин мистецького життя" (Полтава – Харків, 2022), "Віталій Ханко: Бібліографічний ілюстрований покажчик праць (ювілейне видання)" (Харків – Полтава, 2022), та "Ілюстрований каталог фонду мистецтвознавця Віталія Ханка у Полтаві"(Харків – Полтава, 2023). Віталій Миколайович є автором багатьох праць, присвячених мистецькій спадщині, діячам культури і мистецтва, храмовій архітектурі, меценатам Полтавщини.

У монографічному нарисі В. Ханка "Плин мистецького життя"  йдеться про історичний плин регіональної архітектури, народного, декоративного та образотворчого мистецтва Полтавщини ХХ і початку ХХІ століть, подано відомості про відомих та маловідомих митців.

У виданні "Віталій Ханко. Бібліографічний ілюстрований покажчик праць (ювілейне видання)", підготовленому до 85-річчя з дня його народження, висвітлено основні віхи життя і творчості видатного мистецтвознавця, вміщено велику кількість документальних світлин та ілюстрацій, його особистий екслібрис.

Цінним джерелом для шанувальників науки, культури, музейних працівників стане "Ілюстрований каталог Фонду мистецтвознавця Віталія Ханка у Полтаві", який подає відомості про розмаїті матеріали, давні світлини, документи, експонати академічного й народного мистецтва та художніх промислів, періодичні видання, афіші художніх виставок, альбоми й каталоги з дарчими написами багатьох видатних діячів української культури, матеріали про мистецькі установи й заводи, монографічні й бібліографічні праці батька й сина Ханків.

Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, викладач КНУКіМ В`ячеслав Снісаренко презентував до фондів відділу каталог персональної виставки творів, яка відбулася на початку 2024 року: "В`ячеслав Слісаренко. Black & white". Каталог уміщує біографічні відомості про митця, інформацію про його художній доробок,  репродукції творів, презентованих у виставковій експозиції.

Багаторічний відвідувач спеціалізованої читальної зали відділу образотворчих мистецтв Андрій Будник – заслужений художник України, член Національної спілки художників України, викладач КНУКіМ, передав до фондів відділу каталоги двох виставкових мистецьких проєктів. Каталог виставки «Мудрість як зброя» (Львів, 2022), присвячений 300-річчю Григорія Савича Сковороди, репрезентує твори художників – учасників проєкту, який мотивований потребою в умовах російської агресії проти Української держави та всього українства привернути увагу до спадщини мислителя, в основі якої – філософія свободи людини та її духу.

 Інше видання – "Гальшка – українська Єлена" (Львів, 2023) – ілюстрований каталог виставкового проєкту, присвяченого історичній постаті княжни Гальшки Острозької, доля якої сплела в один вузол історії багатьох могутніх та відомих чоловіків світу. Презентовані у рамках проєкту роботи подають власну оригінальну інтерпретацію митцями життєпису надзвичайної жінки. Обидва видання уміщують фотопортрети та біографічні відомості про художників та репродукції експонованих творів.

Висловлюємо щиру подяку цим нашим читачам і друзям, які діляться з нами, а отже й з усіма користувачами НБУВ, мистецькими надбаннями!     

Фотоматеріали: