Дещо незвичний плакатний проєкт дизайн-групи «Креативний супротив» буде представлений у нашій Бібліотеці в межах заходів міжнародної конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек», яка відбудеться 3-5 жовтня.
Співорганізаторами проєкту є Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Київська організація Національної спілки художників України (КОНСХУ), Секція плаката і графічного дизайну КОНСХУ, Київський національний університет культури і мистецтв, Київський університет культури, група «Креативний супротив». Куратори – Андрій Будник, Олена Донець.
Організатори мають на меті зафіксувати активну діяльність української плакатної групи «Креативний супротив», яку було створено за тиждень після повномасштабного російського вторгнення (3 березня 2022 року) викладачами і студентами двох київських вищих навчальних закладів –Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКІМ) і Київського університету культури (КУК).
Використавши платформу популярного месенджера «Телеграм», молоді українські графічні дизайнери під кураторством викладачів почали створювати антивоєнні патріотичні плакати, надсилати їх на передову, формувати виставки для експонування в Україні та за її кордонами.
Головні напрями творів − це героїзм воїнів ЗСУ, варварство і підступність військ росії, запит на підтримку світової спільноти і країн НАТО, захист пам’яток культури, позитивні й негативні персоналії на війні. Студенти й викладачі створили кілька сотень плакатів, які було викладено в соцмережах. Зі словами подяки люди робили репости, поширювали контент на інших ресурсах, надходили щирі відгуки з-за кордону, навіть з окупованих територій (ОРДЛО).
Водночас твори виготовляли й у друкарському форматі, щоб мати змогу проводити тематичні виставки або з метою демонстрування плакатів на вуличних мітингах.
В Україні такі експозиції презентовано в Арт-хабі Хмельницького обласного художнього музею, у вітринах галереї КОНСХУ (Київська організація Національної спілки художників України), проєкти групи можна було неодноразово побачити також у Козятині, Львові, Одесі, Ужгороді. Згодом виставки відбулися в Австралії, Болгарії, Грузії, Ірландії, Нідерландах, Польщі, Словенії, Сполучених Штатах Америки, Чехії, Швеції, Японії.
Загалом групою здійснено близько півсотні виставок, видано каталоги, буклети. Членами товариства є більше 400 молодих креаторів, які зробили вже кілька сотень плакатів.
Побачити експозицію можна буде в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського
(Київ, Голосіївський проспект, 3),
режим роботи:
понеділок, середа, п'ятниця - 9:30 - 15:30,
вівторок, четвер - 11:30 - 17:30.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах