Біографічний калейдоскоп – 2023: новий формат досліджень

Поділитися: 
Дата події: 
4-04-2023 до 20-04-2023

16 травня щорічно у світі відзначається День біографа – Biographers Day – професійне свято всіх, хто досліджує біографії, готує й публікує наукові, художні й публіцистичні твори, документи та спогади, формує ресурси біографічної інформації, присвячені знаним діячам і маловідомим учасникам та свідкам подій минулого й сьогодення.

Наш буремний час, героїчна боротьба українського народу проти російської навали, за свободу і майбутнє нашої Батьківщини визначили першорядне завдання вітчизняних біографістів: досліджувати й пропагувати кращі якості української людини, її духовну міць і стійкість патріотичних переконань, готовність до боротьби й протистояння викликам долі, а водночас – збереження в найтяжчих умовах гуманістичних ідеалів, людяності, готовності до самопожертви та допомоги іншим.

До цьогорічного Дня біографа Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського поряд із проведенням наукових заходів пропонує організувати інформаційну акцію нового формату – Біографічний калейдоскоп – 2023 «Українці: мужність і звитяга поколінь», спрямовану на пропаганду біографічних знань, заохочення широкого загалу до біографічного читання.

Запрошуємо науковців, літераторів, освітян (викладачів і студентів), музейних та бібліотечних працівників, журналістів здійснити відеозапис власного читання уривків із наукових і художніх текстів, документів, поезії, прози, творів драматургії, листів і спогадів, у яких у яскравій емоційній формі відображено ідею мужності й звитяги українців, твердості їх духу, боротьби з викликами долі, за майбутнє України.

Отримані відеозаписи будуть розміщені на Ютуб-каналі Інституту біографічних досліджень «Biography. Біографіка. Біографістика»  напередодні відзначення Дня біографа.

Умови участі в Біографічному калейдоскопі:

1 Відеозаписи виступів, зроблені за допомоги комп’ютерної техніки та смартфонів, тривалістю не більше 4 хвилин просимо надсилати на адресу ibd@nbuv.gov.ua через будь-який файлообмінник (із поміткою «Калейдоскоп») не пізніше 20 квітня. Записи більшого хронометражу не прийматимуться.

2. У супровідному листі до відеозапису просимо обов’язково зазначити автора записаного тексту, а також того, хто його зачитує (ім’я, прізвище, місце роботи (навчання), посаду, контактні телефони).

 

За консультацією просимо звертатися до ученого секретаря Інституту біографічних досліджень НБУВ Оксани Плющик (тел. 0964992079).

 

 

Інститут біографічних досліджень

Національної бібліотеки України

імені В. І. Вернадського