Духовні скарби – безцінні. Їх захист і збереження - вартісні

Поділитися: 
Дата події: 
13-10-2022

Серед об’єктів, які потрапили під ударну хвилю та зазнали часткових руйнувань  внаслідок влучання ворожих ракет у середмісті Києва 10 жовтня, опинилась і наша Бібліотека, її приміщення на вулиці Володимирській, 62.

Увесь квартал важливих історичних та соціокультурних об’єктів, від  Київської картинної галерея й до КНУ та історичної будівлі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – це надзвичайний духовний, енергетично потужний квадрат із зеленим «серцем» парку Шевченка та постаттю Кобзаря.  Наші та музейні експонати – унікальні  й безцінні, як не має ціни й освіта, що її здобувають у вишах, і духовне збагачення, яке дають людині музейні заклади. Та коли настає біда й доводиться рятувати ці скарби, обходиться це установам і державі дорогою ціною.

У кopпyci НБУВ по вулиці Володимирській, 62, знаходиться близько 4 мільйонів одиниць зберігання спеціалізованих фондів (хронологічно — від третього тисячоліття до н.е. й до початку ХХІ століття). Ці фонди на законодавчому рівні державою Україна віднесені до найвищої категорії національного культурного надбання. Саме приміщення є пам’яткою архітектури й культурної спадщини, цінним історико-культурним об’єктом. Внутрішнє оздоблення бібліотеки вирізняється чудовим мистецько-архітектурним стилем, красою й вишуканістю.

Сьогодні, на жаль, відвідувачі не можуть ні помилуватись цією красою, ні скористатись нашими фондами. Внаслідок  ракетних ударів у приміщенні вибуховою хвилею було вибито вікна, завдано ще деяких пошкоджень стінам, частково меблям. Ми намагаємось оперативно мінімізувати ці наслідки, однак зрозуміло, що це справа не одного дня. Збитки поки що підраховуємо, але вже очевидно, що вони значні, а бюджет держави у воєнний час має інші пріоритети.

Тож ми щиро вдячні тим нашим друзям, які вже заявили про свою готовність допомогти ділом, будемо раді й іншим, хто простягне руку допомоги. Повідомляємо, що це можна зробити таким чином:

Реквізити рахунку Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського для зарахування коштів, отриманих від благодійних внесків, грантів та дарунків:

 

Номер рахунку: UA478201720313201001301008959

ЄДРПОУ: 05417058

Отримувач: Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

Крім того, переказати кошти можна через додаток «Приват 24», вказавши у розділі «Платежі» компанію «Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського» та зайшовши у підрозділ «Благодійні внески».

Ми також охоче приймемо й предметну допомогу – конкретні матеріали для ремонтних робіт, обладнання, пакувальні матеріали, засоби для збереження тощо.

Дякуємо, друзі! Саме підтримкою та єдністю ми сильні! І вистоїмо!

Фотоматеріали: