Азербайджанські твори для українських читачів

Поділитися: 
Дата події: 
17-02-2022

Нещодавно в Києві відбулась презентація художнього альбому «Reading Nizami Ganjavi» («Читання Нізамі Ґянджеві»), що був виданий міжнародною організацією тюркської культури ТЮРКСОЙ (Анкара).

Серед учасників заходу були Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова, генеральний секретар міжнародної організації тюркської культури Дюсен Касеїнов, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, представник Азербайджану в ТЮРКСОЙ Ельчин Гафарли, інші діячі науки й культури. Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського представляла завідувачка відділу науково-бібліографічної інформації доктор наук Тетяна Добко.

Нашу бібліотеку й ТЮРКСОЙ поєднують давні дружні стосунки, ми неодноразово охоче приймали у себе і їхніх представників, і азербайджанських гостей з цікавими заходами. Тож під час презентації нашим колегам завідувачці відділу науково-бібліографічної інформації НБУВ Тетяні Добко та завідувачці відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв'язків НБУВ Тетяні Арсеєнко було вручено грамоти за дослідження українських перекладів Нізамі.

Крім того, Посол Азербайджану Ельміра Ахундова на знак поваги й дружби передала в дар бібліотеці кілька нових видань азербайджанських авторів, перекладених українськими літераторами.

Зокрема, серед подарованих книг – роман Юсіфа Везір Чеменземінлі «Студенти», який посідає значне місце у творчості яскравого азербайджанського письменника. Видання присвячено 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між Азербайджанською Республікою та Україною, книгу видано за ініціативи та підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні. Цікавий та оригінальний твір розповідає про молодь, яка на початку минулого століття навчалася в Києві і, незважаючи на те, що належала до різних станів і соціальних груп, була обʼєднана єдиним бажанням присвятити себе в майбутньому служінню Вітчизні.

До іншого нового видання «Ґянджеві Нізамі. Пʼятериця: вибране» увійшли фрагменти одного з найвеличніших творінь світової літератури – «Пʼятериці», автором якої є класик азербайджансько-перської поезії, один з найвидатніших поетів і мислителів Сходу ХІ –ХІІ ст. Нізамі Ґянджеві.

Генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Любов Дубровіна висловила щиру подяку пані Послу та азербайджанським друзям за подаровані твори.

Фотоматеріали: