Для збереження цінних документів

Поділитися: 
Дата події: 
5-07-2021

З метою підвищення професійної компетенції бібліотекарів НБУВ, що опікуються збереженням фондів, фахівцями відділу наукових технологій збереження фондів були проведені навчальні семінари-практикуми з питань консервації оригіналів цінних документів.          

         Програму навчального семінару-практикуму «Забезпечення збереження цінних документів, що становлять культурне надбання України» розроблено таким чином, щоб  ознайомити учасників із основними положеннями  та заходами, на яких грунтується збереження унікального фонду Бібліотеки. Було розглянуто низку актуальних питань. Зокрема, йшлося про кліматологію сховищ бібліотек і забезпечення температурно-вологісного режиму у сховищах НБУВ; про основні характеристики та способи профілактики розповсюдження ентомологічних шкідників у бібліотечних приміщеннях; проведення санітарно-гігієнічних заходів як запоруку довготривалого зберігання особливо цінних документів. Ці питання вкрай важливі для збереження документів в умовах дії карантину, коли деякий час сховища були закриті.

         У розробці програми та проведенні навчального семінару-практикуму взяли участь виконуюча обов’язки завідувачки відділу Л.П. Затока, головний бібліотекар Т.В. Крікова та молодші наукові співробітники Л.М. Куява та Л.М. Волосатих. Учасники заходу взяли активну участь в обговоренні порушених питань,  звернули увагу на позитивні аспекти таких навчань, які дають можливість запроваджувати різні форми консерваційної профілактичної роботи з фондами. 

Фотоматеріали: