Для продовження життя бібліотечних фондів

Поділитися: 
Дата події: 
13-05-2021

Виповнилось 25 років Центру консервації і реставрації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. І за ці чверть століття його співробітники переконались, що в часи вибухового розвитку інформаційних технологій роль збереження й ефективного використання наявного бібліотечного фонду не тільки не знижується, а й набуває особливого значення. Адже рідкісні видання й експонати дуже часто шукають і запитують в оригіналах.

До цього своєрідного ювілею співробітники відділу наукових технологій збереження фондів підготували монографію «Національна бібліотека Україні імені В. І. Вернадського: збереження, консервація та реставрація бібліотечних фондів в Україні (1992-2019)».

Видання – справжній літопис понад чвертьстолітньої роботи, воно увібрало унікальний досвід, творчі та наукові надбання фахівців. Монографію присвячено темі, яка завжди на часі для світових бібліотек усіх рівнів, – збереження  традиційних матеріальних носіїв інформації. Актуальна наукова праця Центру консервації і реставрації НБУВ висвітлює превентивні заходи зі збереження фондів; представляє дослідження процесів старіння паперу, що дуже важливо для подовження віку книг; описує впровадження інноваційних технологій у систему охорони документів; визначає методи, рекомендовані до впровадження у систему зберігання носіїв інформації; надає рекомендації для зберігання фондів.

У монографії також розкриваються історія й видавнича діяльність Центру.  Важливим і пізнавальним є представлений ретроспективний анотований список основних публікацій установи за 1993–2019 роки. Всі матеріали апробовані та запроваджені в умовах Бібліотеки і можуть бути використані профільними установами України.

Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням: http://irbis-nbuv.gov.ua/everlib/item/er-0003705

Співробітники відділу наукових технологій збереження фондів ЦКР НБУВ з гостями ювілейного семінару, присвяченого 25-річчю створення Центру консервації і реставрації. Сидять: Г.М. Новікова, Л.В. Муха, О.М. Гальченко (Інститут рукопису), Н.Б. Баляниця, І.Є. Скобець, А.Г. Суббота; стоять: Л.М. Волосатих, Я.І. Савчук, Л.П. ЗатокаМ.М. Омельченко (завідувач відділу наукових технологій збереження фондів ЦКР), Л.А. Сорокіна (завідувач відділу реставрації ЦКР), Л.С. Дзендзелюк (завідувач відділу реставрації і консервації рідкісних видань «Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника»), В.Д. Радзімовський. 2017 р.