Режим нашої роботи

Поділитися: 
Дата події: 
30-03-2021 до 30-04-2021

Шановні  читачі, користувачі, друзі!

Усі ми спостерігаємо, як у країні, а в столиці особливо, стрімко зростають темпи захворювання, і Київ поки що залишається в червоній карантинній зоні. Тому на нас, як на наукову державну установу й підрозділ Національної академії наук України, поширюються дії урядової постанови № 1236, з внесеними наступними змінами, та рішення Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 березня 2021 року, в яких визначаються умови роботи закладів та установ у нинішній карантинний період.

 Водночас ми розуміємо, що за таких умов маємо розширювати можливості доступу читачів до джерел наукових знань, що зберігаються в НБУВ. Тож наша Бібліотека та її бібліотечні підрозділи продовжують щоденно працювати для користувачів. Адже ми поповнюємо та комплектуємо фонди, систематизуємо їх, здійснюємо каталогізацію, створюємо електронні каталоги, бази даних та ресурси, які поповнюють наш сайт і доступні для користувачів.  Ми також продовжуємо листування з читачами для виконання їх замовлень, здійснюємо підготовку за вашими запитами довідок, здійснюємо консультації.

НБУВ прагне максимально наблизити до користувачів більшість наших послуг, передусім електронних, як працює вже увесь світ. Останнім часом Бібліотека послідовно нарощує такі електронні пошукові ресурси та повнотекстові бази наукової літератури для розширення можливостей використання фондів нашої бібліотеки та доступу до світових наукових ресурсів через наш портал. І статистика використання наших повнотекстових ресурсів показує високу ефективність нашої роботи.

         Так, за даними програми аналізу log-файлів веб-серверів WebLogExpert протягом 2020 року до порталу НБУВ було сеансів – 33 мільйони; звернень до веб-матеріалів – 951 мільйони; переглядів веб-сторінок – 23,8 мільйона; завантажень повнотекстових ресурсів – 394 мільйони файлів.

         Кількість віддалених користувачів з унікальними ір-адресами складає 4,5 мільйона.

         Загальна середньодобова кількість сеансів звернення до ресурсів веб-порталу НБУВ (зокрема, разом із завантаженням повних текстів) складає 90 тисяч, використано 1,1 мільйона повних текстів.

         Кількість щоденних сеансів роботи зросла на 30%, за кількістю звернень до інформаційних ресурсів порталу НБУВ їх популярність зросла на 50%, кількість завантажених файлів у 2020 році зросла на 80%  у порівнянні з 2019 роком. Відомості за перший квартал ми подамо на початку квітня.  

 Читачам корисно знати, що Бібліотека не припиняла обслуговування читачів не лише електронною книгою, а й традиційними виданнями. Для розширення цих послуг ми впровадили на періоди карантину видачу книжок на руки. Ми вже повідомляли, що впродовж останніх місяців постійно зростає кількість замовлень користувачів через відділ міжбібліотечного абонемента (МБА). Замовивши тут книгу чи іншу наукову роботу, можна одержати її на руки і працювати вдома. Крім того, Бібліотека організовує обслуговування всіх читачів, які бажають замовити електронні копії книжок та статей, що надсилаються дистанційно. Тобто якщо ви остерігаєтесь виходити з дому через карантин, то можете одержати замовлену електронну копію, якщо ж виходите – берете замовлену книгу додому. Зв’язатися з МБА ви можете за телефоном (044) 524-33-98 та електронною адресою mba_nbuv@ukr.net. Тож звертаємо вашу увагу на ці зручні послуги.

Також є чимало інших наших можливостей, якими ви можете скористатися. Як і дотепер, Бібліотека надає вам електронний доступ до значної кількості зарубіжної літератури, що є у відкритому доступі, повний ресурс усієї наукової періодики України, великий ресурс монографічної літератури, збірники наукових праць, авторефератів та іншої літератури. А у відкритому доступі, під рубрикою «Наука України: доступ до знань», ви можете знайти наукову періодику, монографії, довідники, матеріали конференцій тощо.

Привертаємо увагу, що через потужний і багатофункціональний портал НБУВ у вас є можливість вийти на сайт більшості бібліотек світу і знайти там необхідну літературу або інформацію. Є також доступ до електронного каталогу, імідж-каталогу, можливості пошуку в електронній картотеці, інших електронних ресурсах.

Ще раз нагадуємо, що з питань, які виникають у процесі пошуку чи замовлень, також можна звертатись до чергового адміністратора за телефоном (044) 524-81-36, який до ваших послуг з 9 до 18 години, крім вихідних і святкових днів, а також через електронну пошту (service@nbuv.gov.ua, library@nbuv.gov.ua), сервіси «Зворотній зв’язок», «Віртуальна довідка», «Запитай бібліографа».

Адміністрація НБУВ