Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг»: починаємо новий етап

Поділитися: 
Дата події: 
22-02-2021 до 28-03-2021

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України

імені В. І. Вернадського запрошує до участі у Всеукраїнському

бібліотечному «Біографічному рейтингу», який має визначити

кращі біографічні видання 2020 року

 

Шановні колеги!

Задля популяризації доробку в галузі біографіки вчених, краєзнавців і бібліографів України, чий значний внесок у культурний поступ спільноти залишається малопоміченим, зважаючи на незначні тиражі та поліграфічне втілення видань, Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського оголошує наступний етап Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу».

Мета його проведення – виявлення та популяризація наукової біографічної продукції, яка з різних причин нині доступна лише обмеженому колу читачів. Ми переконані, що це несправедливо як щодо авторів та їхньої праці, так і щодо користувача, позбавленого змоги задовольнити інформаційні потреби. Особливо важливим є оприлюднення регіональних і краєзнавчих праць, які часто залишаються поза увагою, незважаючи на високий науковий рівень виконання. 

До участі в «Біографічному рейтингу» допускаються біографічні видання, опубліковані в Україні, українською мовою у 2020 році.

Відбір відбувається за номінаціями:

1. Життєпис;

2. Колективна біографія 

3. Джерела біографії (автобіографії, мемуари, епістолярій);

4. Біобібліографія та довідкові видання.

 

«Довгий список» Рейтингу формується на основі пропозицій бібліотечних установ України, видавництв і авторів та оприлюднюється на сайті Інституту біографічних досліджень, електронних ресурсах наших партнерів, у соціальних мережах. Усі бажаючі зможуть упродовж місяця підтримати захід свої пропозиціями рецензіями, відгуками, фото- та відеозвітами про заходи, пов‘язані з промоцією видань.

«Короткий список» формують Інститут біографічних досліджень та Експертна рада Рейтингу, до якої запрошені провідні вчені й бібліографи з різних куточків України. Експертна рада визначає переможця у кожній із номінацій. 

Рейтинг передбачає також можливість відзначення окремих тематичних видань галузевими інституціями, громадськими організаціями та видавцями.

Інститут біографічних досліджень бере на себе зобов’язання промоції творів-переможців у межах провідних книжкових і бібліотечних форумів країни, у фаховій періодиці та ЗМІ, підтримки їх просування на видавничому ринку.

Задля формування «Довгого списку» Рейтингу просимо до 28 березня 2021 р. заповнити онлайн-форму сторінки Рейтингу (http://biography.nbuv.gov.ua/rating/r2020/), де потрібно: вказати номінацію, додати бібліографічний опис, анотацію, частину тесту (до 25%) і рецензії.

З запитаннями звертайтеся на адресу Інституту біографічних досліджень: ibd@nbuv.gov.ua та до кординатора Рейтингу Ігоря Івановича Стамбола : 096 835 77 53; ihorstambol@ukr.net 

 

Додаткова інформація також оперативно з’являтиметься на фейсбук-сторінці «Українська біографістика»:  https://www.facebook.com/groups/148524832185661/ 

 

Організаційний комітет Всеукраїнського

бібліотечного «Біографічного Рейтингу»