«Дунай. Історичний екскурс. Територія України на сучасних та рукописних картах і стародруках»

Поділитися: 
Дата події: 
22-02-2021

У рамках міжнародного проекту DANUBE, що підтримується CENL (Конференція Національних бібліотек Європи), фахівцями сектору картографічних видань НБУВ була виконана наукова робота з використанням документів фонду до онлайн виставки «Дунай. Історичний екскурс. Територія України на сучасних та рукописних картах і стародруках». У  подальшому вона разом з доробком інших підрозділів НБУВ буде представлена на платформі Europeana.

 До цієї виставки у вступній статті «Дунай. Історичний екскурс», представлено матеріал про річку Дунай – одну найбільших річок Європи (після Волги), її характеристику та політико-географічне становище.

Більшість матеріалу в статті «Територія України на сучасних та рукописних картах і стародруках» присвячено зображенню на картах України та інших держав, територією яких протікає Дунай. З фондів сектору картографічних видань НБУВ представлені сучасні карти та колекція картографічних творів XVI-XVIII століть.

Карти XVI-XVIII століть – це документальні факти, рукописні та друковані першоджерела, що містять унікальну інформацію про історичні події та соціально-політичні процеси на українських землях і територіях різних держав. Більшість цих карт виконана у масштабах, які забезпечують повноту і достовірність сприйняття їх змісту на той період, а також дають можливість відслідковувати часові й просторові зміни різноманітних процесів при порівняльному аналізі картографічних документів різних періодів.

На онлайн виставку «Дунай. Історичний екскурс. Територія України на сучасних та рукописних картах і стародруках» сектором картографічних видань надано 10 одиниць картографічних документів, 16 книжкових, а також дві статті в додатках: «Дунай. Історичний екскурс» і «Територія України на сучасних та рукописних картах і стародруках».

Виставку й додатки можна переглянути на сайті НБУВ за посиланням  http://www.nbuv.gov.ua/node/5447